1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması

1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışmasında Okyanus Çizgileri

Işık Üniversitesi’nin düzenlediği “1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması”nda, Bahçeşehir Okyanus Koleji Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin 11 eseri sergilenmeye değer görüldü.

Işık Üniversitesi’nin lise öğrencilerine ekslibris sanatını tanıtmak, bu sanat dalıyla kendilerini ifade etmelerine fırsat vermek ve çalışmalarını değerlendirmek amacıyla düzenlediği “1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması 2012” sonuçlandı. Bahçeşehir Okyanus Koleji Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Resim Bölümü öğrencileri yarışmada büyük başarı elde etti.

58 liseden 931 ekslibris çalışmasının katıldığı yarışmaya 13 eserle katılan Bahçeşehir Okyanus Koleji Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Resim Bölümü öğrencilerinin 11 eseri sergilenmeye değer görüldü.

21 Haziran 2012 Perşembe günü Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirilen yarışmada 931 eser; Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Prof. Dr. Melih Boydak, Mim. M. Kamil Özkartal, Prof. Dr. Hasip Pektaş, Yrd. Doç. Dr. Hatice Öz’den oluşan jüri tarafından özgünlüğü, teknik ve estetik yetkinliği, resim ve yazı ilişkisi dikkate alınarak değerlendirildi.

Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserler 15 Ekim 2012 tarihinden itibaren Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sergilenecek.

Ekslibris Nedir?

Kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları, üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmaları olan ekslibrisler, adeta kitabın kartviziti ya da tapusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin