1.Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız,

Uzun zamandır gerçekleştirmeyi arzuladığımız “Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu”nu hayata geçiriyor olmanın haklı gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Doğu Anadolumuzun tarih kokan şehri Erzurum’da 01-04 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Birinci Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu”na sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Malumunuz üzere son yıllarda gerçekleştirilen gerek ulusal gerekse uluslararası düzeydeki kongre ve sempozyumlar giderek spesifikleşmekte ve böylece aynı alanda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek onlara hem birbirlerini tanıma fırsatı hem de yaptıkları çalışmaları paylaşma imkânı sunmaktadır. Bu bağlamda, ülkemizdeki bitki fizyologları ve bu alanda çalışan bilim insanları olarak bir araya gelebilmek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilmek ve çeşitli konularda fikir alış-verişinde bulunabilmek amacı ile “I. Ulusal Bitki Fizyolojisi Sempozyumu” nu gerçekleştirmeye talip olduk.

Üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde bulunan Kongre, Gösteri ve Kültür Merkezimizde düzenlenecek olan sempozyumuz süresince üniversitemizin sahip olduğu “yaşayan kampüs” özelliği sayesinde, özellikle genç katılımcılar başta olmak üzere tüm katılımcılara kolay ulaşımlı, zengin sosyal programlı ve ekonomik bir sempozyum sunmayı arzuluyoruz.

1-4 Eylül 2015 tarihleri arasında Erzurum’da ve onun köklü üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyumumuza değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla…

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,
Doç. Dr. Serkan ERDAL

Sempozyumun kapsamı

Sempozyumumuz çimlenme aşamasından çiçeklenme ve tohum oluşumu aşamasına kadar tüm bitki büyüme ve gelişme evrelerinde cereyan eden fizyolojik, biyokimyasal ve moleküler düzeylerde değişimleri kapsamaktadır.

Ayrıca bitkilerde biyotik ve abiyotik stres ile bitki-çevre etkileşimleri ile ilgili tüm konularda sempozyumumuzun kapsamına girmektedir.

Sempozyumumuzun konu başlıkları:
Bitki Büyüme Düzenleyicileri

Büyüme ve Gelişme Fizyolojisi

Bitki Moleküler Biyolojisi

Bitkilerde Sinyal İletimi

Bitki Besleme Fizyolojisi

Sekonder Metabolitler

Bitki Biyoteknolojisi

Bitki Metabolizması

Stres Fizyolojisi

Ekofizyoloji

Allelopati

I. DUYURU
20 EKİM 2014 (PAZARTESİ)

II. DUYURU
15 ARALIK 2014 (PAZARTESİ)

BİLDİRİ ÖZETLERİ GÖNDERİM TARİHİ
12 OCAK 2015 (PAZARTESİ)

BİLDİRİ ÖZETLERİ SON GÖNDERİM TARİHİ
7 MART 2015 (PAZARTESİ)

KABUL YAZILARININ GÖNDERİLMESİ
31 MART 2015 (PAZARTESİ)

ERKEN KAYIT İÇİN SON TARİH
20 NİSAN 2015 (PAZARTESİ)

AÇILIŞ VE AÇILIŞ KOKTEYLİ
1 EYLÜL 2015 (SALI)

KAPANIŞ VE GALA YEMEĞİ
3 EYLÜL 2015 (PERŞEMBE)

GEZİ TARİHİ
4 EYLÜL 2015 (CUMA)

Mail adresimiz ubfs2015@hotmail.com