1.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI

Türkiye’nin İlk Ev Tekstili Tasarım yarışmasında fark yaratacak tasarımcılar arıyoruz…….

 “Farkını Göster”
 “1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından,  Türkiye İhracatçılar Meclisi ve  Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği işbirliği ile  Türkiye’de ev tekstili sektörünün ihracatını artırmak amacıyla açtığı bir tasarım yarışmasıdır.

 Bu kapsamda, anılan yarışmanın amaçları arasında,

Uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye Ev Tekstili özgün tasarımlarını ortaya çıkarmak ve teşvik etmek, sektörün rekabet gücünü arttırmak,
Ev Tekstili sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak,
Sektörel motivasyon, işbirliği ve dayanışmaya katkıda bulunmak başta gelmektedir.
 

 Her yıl düzenlenmesi ve geleneksel hale getirilmesi planlanan “1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”, hem uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye Ev Tekstili özgün tasarımlarının ortaya çıkmasına, hem de Ev Tekstili sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olacaktır. “1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”, sektörel motivasyon, işbirliği ve dayanışmaya katkı sağlayabileceği gibi, Türkiye’de ev tekstili sektörü ihracatının  artırılmasını da amaçlamaktadır.

1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından; ulusal ölçekte, tümü profesyonel ve öğrenci katılımına açık olarak,  Profesyonel ve öğrenci   olarak toplam 4 kategoride düzenlenmektedir. Bunlar:

1- Yatak ,  (Nevresim Takımı Yastık, Yorgan, yatak Örtüsü)

2- Banyo  (Havlu, Bornoz, Peştamal)

3- Perde (Tül ve Kalın Perde)

4- Koltuk (Döşemelik Kumaş)

ÖDÜLLER:

 
BAŞVURULAR;

Başvular için; www.turkiyeevtekstilitasarimyarismasi.com / www.evtekstiliyarismasi.com

veya www.uib.org.tr adreslerinden yapılabilir.

 Ön Başvuru tarihi (Başvuru Formlarının Teslimi): 04 Şubat  2011 

Son Başvuru tarihi (Sunum Dosyasının Teslimi): 04 Mart  2011

Ödül Töreni Tarihi                          :  20 Mayıs 2011

 SEÇİCİ KURUL  ÜYELERİ : Seçici Kurulda, Dış Ticaret Müsteşarlığı,  Türkiye İhracatçılar Meclisi, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli İhracatçılar Birliği, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Moda Tasarımcıları Derneği, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği gibi Kurumların yanı sıra ünlü tasarımcılar ve üniversitelerden değerli akademisyenler yer almaktadır.