1. Psikoloji Günleri

5-6 Mayıs 2014 tarihlerinde üniversitemizin Psikoloji Kulübü tarafından İstanbul Gelişim Üniversitesi 1. Psikoloji Günleri gerçekleştirildi. Bir çok üniversiteden yaklaşık 350 katılımcı ile gerçekleşen etkinliğe çok değerli konuklar konuşmacı olarak katıldı. Psikoloji günleri için üniversitemize ulaşmak isteyen katılımcılarımız özel servisler ile İstanbul Gelişim Üniversitesi GSF’ne kadar ulaştırıldı ve kağıda görevli arkadaşlarımız tarafından karşılandı. Psikoloji günlerine başlamadan hemen önce kurulan kayıt masalarında katılımcıların kayıtları bir kez daha kontrol edildi ve kendilerine yaka kartları verilerek salona alındı.

1. Psikoloji Günleri ilk oluşu açısından herkes için bir heyecan ve onur nedeniydi. Psikoloji günlerinin ilki Sayın Mütevelli Heyeti Başkanımız Abdülkadir GAYRETLİ ve Sayın Rektörümüz Burhan AYKAÇ’ın açılış konuşmalarıyla ve Sayın Dekanımız Rıfat ORTAÇ ile değerli hocalarımızın katılımlarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının hemen ardından konuşmacılarımız sırayla konuşma ve sunumlarını yaptılar. Konuşmacılar sunumlarının ardından katılımcıların sorularını alarak cevapladılar. Gerek sunumlarıyla, gerekte gelen sorulara verdiklerini tatmin edici cevaplarla büyük beğeni toplayan konuşmacılarımızın her birine konuşmalarının ardından plaketleri değerli hocalarımız tarafından takdim edildi.

Program akışı doğrultusunda verilen aralarda katılımcılara yiyecek ve içecek ikramları yapıldı. Yine katılımcılarımız için hazırlanan İGÜ Psikoloji Günleri Hatıra Çerçevelerine katılımcılar büyük ilgi gösterdi, eğlenceli hatıra fotoğrafları çekildi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde ilk defa gerçekleştirilen psikoloji günleri bundan sonra her yıl psikoloji kulübü tarafından tekrarlanarak geleneksel ve sistematik bir hale getirilmeyi planlanıyor. Amaç olarak katılımcıların bilgi edinmesini, farklı bakış açıları edinmesini esas alan psikoloji kulübü bu etkinlikte bu doğrultuda çalışmalarını gerçekleştirdi. 2. günün sonunda oturumlara eksiksiz katılan katılımcıların katılım belgeleri kendilerine taktim edildi.

Kulüp Danışman Hocası: Halis ÖZERK

1. Psikoloji Günleri Organizasyon Ekibi

Berker GONCA – Başkan
Meltem KÖROĞLU – Başkan Yardımcısı
Tuğba ATAK – Yazman
İsmail BIYIKLI – Sayman
Gülizar DAŞDEMİR – Sekreter
Meral ÖZAĞAÇHANLI ve Seray TAŞDELEN – Karşılama Ekibi
Kerem Hüseyin AYDINOĞLU ve Gülfem BOZKURT – Salon Ekibi
Berna UYAR, Nergiz CARFİ, Büşra AKKAYA ve Rügeyya DERİN – Kayıt Masası Ekibi
Batuhan SAÇ – Metrobüs Karşılama Görevlisi
Büşranur ÇALGAN, Fatma GÜLBAHÇE ve Zehra YEKTA – Kapı Karşılama Ekibi
Elif Çağla POLAT ve Eyüp DURMAZ – Sunucular