1. HKÜ Psikoterapi Yaz Kampı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi
PSİKOLOJİNİN DUAYENLERİ BU KAMPTA BULUŞUYOR

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın organize ettiği 1. HKÜ Psikoterapi Yaz Kampı 24 Haziran – 4 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kampta, psikoterapi alanında uluslararası uygulama ve eğitim tecrübesine sahip 3 uzman, katılımcılarla psikoterapi alanında yeni çalışmaları detaylı olarak örnek vakalarla inceleyip, pratik uygulamalarda bulunacak.

Psikoterapi alanında uluslararası uygulama ve eğitim tecrübesi olan Kanada McGill Üniversitesi’nden Prof.Dr. Jaswant Guzder’in, Kanada Saskatchewan Üniversitesi’nden Dr. Sadeq Rahimi’nin ve Avustralya Queensland Üniversitesi’nden Dr. Radhika Santhanam’ın eğitimci olarak katılacakları program 10 gün sürecek. Psikiyatristler, psikiyatri asistanları ve psikologlara yönelik olarak hazırlanan HKÜ Psikoterapi Yaz Kampı’nda ‘Bağlanma Teorisi ve Terapisi’, ‘Psikoterapotik müdahale ve değerlendirme planında gelişimsel ve yapısal meseleler’, ‘Çocuk ve aile temelli değerlendirmeler ve terapiler’, ‘Bireysel ve Toplumsal Travma: Teori, bozukluklar ve terapiler’, ‘Psikanalizde yeni yaklaşımlar’, ‘Öyküsel (Narrative) Terapi’, ‘Yeni bilgi ve iletişim teknolojileri’ gibi konular ele alınacak. Eğitim dili İngilizce olan programda katılımcılara simultane tercüme hizmeti verilecek. Psikoterapi alanında yeni çalışmaların ve uygulamaların detaylı olarak örnek vakalarla inceleneceği, teorinin yanında büyük oranda pratik uygulamaların işleneceği program 60 saat sürecek. 24 Haziran – 4 Temmuz tarihlerinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Selamiali Mh. Gazi Cd. No:22 Bağlarbaşı / Üsküdar – İstanbul adresinde gerçekleşecek olan eğitim programı hakkında www.hkusem.com veya ve mehmet.dinc@hku.edu.tr adresine e-mail yoluyla, 0216 474 57 57 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.

EĞİTİMCİLER HAKKINDA

Doç.Dr. Jaswant Guzder

Mcgill Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Bölüm Başkanı olan Jaswant Guzder aynı zamanda daha önce yöneticiliğini yaptığı Jewish General Hospital Kültürel Danışma Bölümü’nün danışmanlığını yapmaktadır. Transkültürel Psikiyatri dergisinin editör kurulunda olup aynı zamanda Society for Culture and Psychiatry isimli kuruluşun yönetim kurulundadır. Jamaika ve Hindistan’da ulusal sağlık projelerini yürüten Guzder, Hindistan, Nepal, Karayipler gibi çok sayıda ülkede ders ve eğitim vermektedir. Psikoanalist ve aile terapisti olan Guzder aynı zamanda çok sayıda sergi açmış bir ressamdır.

Dr. Radhika Santhanam

Travma alanında çalışan bir klinik psikolog olan Radhika Santhanam; Hindistan, Kanada ve Avustralya’da 20 yıllık klinik ve terapi tecrübesine sahiptir. Halen Avustralya’da hastane ve üniversitelerde klinik danışman olarak çalışmakta ve ders vermektedir. Ana çalışma alanları bağlanma ve travma, öyküsel terapinin metotları ve uygulaması üzerinedir.

Dr. Sadeq Rahimi

Saskatchewan Üniversitesi Psikiyatri bölümünde çalışan Sadeq Rahimi doktorasını McGill Üniversitesi’nde yapmış ve Montreal’de Çocuk Psikanalizi üzerine eğitim almıştır. Doktora sonrası eğitimine Harvard Medical School’da ve Yetişkin Psikanalitik Psikoterapisi üzerine Boston Psikoterapi Enstitüsü’nde devam etti. Türkiye’de ruh sağlığı ile ilgili de önemli çalışmaları bulunan Rahimi’nin bu konuda bir kitabı baskıdadır.