1. Gıda ve Tıp Öğrenci Kongresi

Tıp Öğrenci Kongre

Değerli arkadaşlarımız,

Yaşamsal sürecin sağlıklı ve doğru devamlılığı, yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra güvenli gıda ile mümkündür. Bu bağlamda gıda gerek içerdiği yaşamsal ögeler açısından, gerekse taşıyabileceği risklerin neden olabileceği hastalıklar ve ölümler nedeniyle insan sağlığını doğrudan ilgilendiren bir unsurdur. Bu nedenle gıdaların sağlıklı yaşamın yanı sıra hastalıkların oluşumunda/önlenmesindeki yeri tartışmasızdır.
Son dönemlerde nüfusun hızla artması, gıdalardan beklentilerin yükselmesi, yeni teknolojilerin gelişmesi gibi çeşitli etkenlerle birlikte gıdanın sağlık alanındaki yeri ve güvenli gıda kavramı konusundaki tartışmalar da hızla artmaya başlamıştır. Bu durum bilgi kirliliğine ve yanlış yönlendirmelere de neden olmakta ve toplum sağlığı bundan doğrudan etkilenmektedir. Bu kongre ile ilk kez gıda ve tıp alanında eğitim gören öğrenciler bir araya gelerek, güncel ve tartışmalı konuları ortak platformda ele alacaktır.
Kongre ile gıda ve sağlık alanında yer alan meslek bireylerinin aynı dili konuşabilme, birbirini tanıyabilme açısından temel başlangıç adımlarının atılması hedeflenmektedir.
Kongre sonunda, paylaşımlar derlenerek konuyla ilgili bilimsel temel bir basın bildirgesi ilgili alanlarla paylaşılmak üzere hazırlanacaktır.

Güncel konuların yer alacağı, katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “1. Gıda ve Tıp Öğrencileri Kongresi” nde birlikte olabilmek dileğiyle.

1. Gıda ve Tıp Öğrenci Kongresi
https://www.facebook.com/gidavetip/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × four =