1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi

Sevgili Meslektaşlarımız,

Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği (TJOD) İzmir şubesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nın ortaklaşa düzenlediği, Uluslararası Katılımlı 1.Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği  isimli kongremize şimdiden “HOŞGELDİNİZ”.

Kongremizin Ana Teması “DOĞUM” dur. Hepimizin bildiği gibi ülkemizdeki sezeryan oranları çok tartışılmakta olup güncel ve sıcak bir konudur. Kongremiz “Doğum” olgusunu bir çok yönü ile, multidisipliner bir anlayışla tartışmayı, bir konsensus sağlamayı, meslektaşların birbirlerini tanımalarını, doğuma hazırlık konusunda yürütülen eğitimleri ve bilimsel çalışmaları paylaşmayı amaçlamaktadır. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği konusunda ülkemizde ve dünyada “multidisipliner” olarak yapılan ilk kongre olacaktır. Canlı, keyifli, interaktif, deneyimlerin paylaşılacağı, “Doğuma Hazırlık” konusunun derinlemesine tartışılacağı bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz.

Amaçlarımıza ulaşmamızın sizlerin etkin katılımı, deneyimlerinizi ve bilimsel çalışmalarınızı meslektaşlarımızla paylaşmanız ile gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Bu kongrenin ülkemizdeki sezeryan oranlarının düşürülmesine, kadınların normal doğuma hazır olmasına, bu konu ile ilgilenen meslek gruplarına her açıdan olumlu ve önemli katkılarda bulunacağını düşünüyor, içimizdeki coşku ile hep birlikte, Çeşme’nin en güzel zamanı olan Eylül ayında, sizlerle buluşmayı diliyor, saygılar sunuyoruz.

Prof.Dr. Nedim KARADADAŞ                         Prof.Dr. Hülya OKUMUŞ
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi                   Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi

BİLİMSEL SEKRETERYA

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi

Yard.Doç.Dr. Kerziban YENAL

[email protected]

Yard.Doç.Dr. Merlinda Aluş TOKAT

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin