1.Blokzinciri Türkiye Zirvesi

Blokzinciri Türkiye

1.Blokzinciri Türkiye Zirvesi

Blokzinciri Teknolojisi kriptografi ve para transferi hakkında düşündüklerimizi değiştirdiği kadar kalıcı veriyi dağıtık saklama teknolojisinde de devrim yaratan bir alan açtı.

Para transferinde ya da kişilerle ilgili veri yazma/saklama alanında yer alan özel ve kamu şirketlerinin rolü ve iş yapış şekli blokzinciri teknolojisinin yayılması ve getirileriyle birlikte yeniden tanımlanıyor, daha güvenli ve verimli alternatif çözüm önerileri sürülüyor. Bunun yanında blokzincirinin özellikle küçük ölçekli para transferleri için getirdiği kolaylıklar, iş modelleri ve her yönlü ödüllendirme konusunda da yeni bir çığır açıyor.

Bu yeni teknoloji, aslında birçok farklı sektörü ilgilendiriyor: Bankalar, Telekonunikasyon şirketleri, havayolu şirketleri, dijital pazarlar, bilişim şirketleri, avukatlar, emlak ve sigorta sektöründe yer alan şirketler gibi birçok özel kuruluş yanında kamu kurumları ve aslında kişi (müşteri ya da vatandaş) ile ilgili bilginin saklandığı her kurum blokzincirinin farklılık yaratacağı bir alan haline geliyor. Bütün bu kurumlar ve firmalar, dünyada hızla gelişen bu teknolojiyi kendilerine adapte etmek için blokzincirini öğrenmek, sindirmek ve kendine uyarlamak durumunda, aksi halde değişen dünyanın geri kalanı ile uyumsuz ‘legacy’ sistemlerle çok uzun süre ayakta kalınması çok mümkün gözükmüyor.

Bu görüşle yola çıkılan, 18-20 Kasım 2018 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleşecek olan Blokzinciri TR Zirvesi’nde amacımız Blokzinciri teknolojisine yoğunlaşan profesyönelleri aynı platformda buluşturmak olduğu kadar, aynı zamanda Blokzincirini, hayatımızın içerisinde girdiği alanları ve etkileyeceği sektörleri inceleyerek irdelemek ve teknolojik engellere, mevzuat ve kanunlarla ilgili düzenleme çalışmalarına ışık tutmak.

Hem yerel hem de uluslararası paydaşların yer alması hedeflenen zirvede hem Türkiye özelinde Blokzinciri çözümleri hakkında hem de dünya genelindeki örnekler hakkında sunumlar ve paylaşımlar yapılacak.

Kasım Ayı’nda sizleri Ankara’da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

En iyi dileklerimizle,

Blokzinciri TR Zirvesi Organizasyon Komitesi

https://blockchaintrsummit.com/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin