1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması

Başta Eskişehir olmak üzere, TR41 bölgesinde Çizgi Film (Animasyon) Sektörü’nün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak ve bölgemizdeki sektör potansiyeline dikkat çekmek amacıyla Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, “Enerji (Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği vb. konular)” temalı “1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması” nı ilan etmiştir.

Yarışmaya, BEBKA çalışanları ve seçici kurul üyeleri ile BEBKA çalışanlarının ve seçici kurulun 1. ve 2. derece kan ve kayın hısımları dışında; yaş grubu ayrımı gözetilmeksizin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler ile Türkiye’de Türk hukukuna göre kurulmuş tüzel kişiler katılabilir. Yarışmaya katılım, bireysel veya toplu halde olabileceği gibi öğrenci, amatör ve profesyonel herkesin katılımına açıktır.

Ödüller:

Birincilik ödülü: 20.000 TL
İkincilik ödülü: 10.000 TL
Üçüncülük ödülü: 5.000 TL

Halk Ödülü:

Yarışmaya başvuran ve ön değerlendirmeyi geçen katılımcıların eserleri, BEBKA’nın oluşturduğu web sayfasında yayınlanacak ve eserler halk oylamasına sunulacaktır. Halk oylamasında amaç, halkın elektronik ortamda oylama yöntemi ile, jüri tarafından seçilecek 1.’lik ödülüne layık eseri tahmin etmek olarak belirlenmiştir. Jürinin seçtiği 1.’lik ödülüne layık eseri doğru olarak tahmin eden kişiler içerisinden noter huzurunda yapılacak kura ile seçilecek 3 kişiye ödül olarak birer adet tablet bilgisayar verilecektir.

Yarışma Takvimi:

Yarışmanın resmi ilanı: 3 Kasım 2014
Eserlerin son teslim tarihi: 3 Nisan 2015
Ön Eleme: 6-10 Nisan 2015
Yarışma sonuçlarının açıklanması 4 Mayıs 2015

İletişim:

Tel: 0 224 211 1327

Faks: 0 224 211 1329

Adres: T.C. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı

Yeni Yalova Yolu 4. km Buttim İş Merkezi

Buttim Plaza Kat:6 16250 Osmangazi/Bursa/Türkiye

E-posta: yarisma@bebka.org.tr