‎11. ODTÜ ULUSLARARASI CUMHURİYET KUPASI DANS SPORU YARIŞMASI

Üniversitemiz Eşli Danslar Topluluğu (EDT) organizasyonu ile her yıl Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve ülkemizin en prestijli uluslararası dans organizasyonların biri olarak kabul edilen ODTÜ Uluslararası Cumhuriyet Kupası Dans Sporu Yarışması, 11. yılından bu kez 3-4 Kasım 2012 tarihlerinde dans severler ile buluşuyor. İlk kez 2000 yılında ODTÜ EDT tarafından ulusal katılımla düzenlenmesinin ardından sürekli gelişerek büyüyen ve 2009 yılından bu yana Dünya Dans Sporu Federasyonu’nun dünya sıralama yarışmaları kategorisine alınan yarışmaya bu yıl 18 farklı ülkeden 300’e yakın sporcunun katılması bekleniyor.

Gala Programı 3 Kasım 2012 Cumartesi günü ODTÜ Spor Merkezi’nde saat 19:00’da başlayacak etkinlikte izleyiciler, dünyanın en iyi dansçılarının hem latin dansları (samba, cha cha, rumba, paso doble, jive); hem de standart danslar (İngiliz valsi, Avrup
a tangosu, Viyana valsi, yavaş foxtrot, quickstep) disiplinlerindeki mücadelelerine tanık olmaları yanında sürpriz grupların bu etkinliğe özel hazırladıkları gösterileri de izleme fırsatı bulacak.

Etkinliğin ulusal ayağı olan Türkiye Kulüplerarası Dans Sporu Şampiyonası ise 4 Kasım 2012 Pazar günü aynı salonda gerçekleştirilecek ve ülkemizden yaklaşık 30 farklı dans sporu kulübünden sporcuların mücadelesine sahne olacak.

Biletleri 14 Ekim-2 Kasım 2012 tarihleri arasında hafta içi her gün 13:00-18:00 saatleri arasında ODTÜ Çarşı girişindeki EDT standında ve ODTÜ KKM gişesinde; ayrıca yarışma günleri saat 09:00’dan itibaren A1 ve ODTÜ Spor Merkezi kapısında satışta olacak bu dans şölenine tüm ODTÜ’lü sanatseverler davetlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin