Zekâ Oyunları Öğretmen Eğitimi

Zekâ Oyunları Öğretmen Eğitimi

TÜRK BEYİN TAKIMI

Türk Beyin Takımı – TBT tarafından hazırlanan ve MEB Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylanan Zeka oyunları seçmeli ders müfredatı ile uyumlu olan programa devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan her branştan anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri ve üniversitede eğitim görenler katılabilir.

Türk Beyin Takımı – TBT, başta MEB’e bağlı kurumlarda seçmeli zeka oyunları dersi vermek isteyen öğretmenler başta olmak üzere tüm katılımcılara 4 günlük bir eğitim uygulayacak. Bu eğitimlerde katılımcıların zeka oyunları dünyası ile tanışmalarını, farklı oyun türlerini ve çözüm yöntemlerini anlamalarını, ünite planı ve yıllık plan çıkarmalarını sağlayacaktır.

EĞİTİM TARİHLERİ:

KURS:   24 OCAK 2017 ve 01 ŞUBAT 2017 tarihlerinde başlayarak  Ocak ve Şubat aylarında yoğunlaştırılmış olarak eğitim verilecektir. Yapılan ön kayıtlara göre diğer aylardaki eğitim tarihleri belirlenecektir. İstediğiniz tarihleri belirterek 0533 2037271 numaraya mesajla veya whatsapp ile ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Derslerde M.E.B. müfredatına uygun, Akıl ve Zeka oyunları eğitimine yönelik hazırlanmış ÜÇ ADET FARKLI DERS KİTABI TEMEL ALINARAK konular işlenmektedir. Akıl ve zeka oyunları eğitimi için özel hazırlanmış zeka oyunları ders kitapları kurs gören kişilere ücretsiz olarak verilecektir.

Eğitimler, okul öncesinden, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerine kadar tüm yaş gruplarına uygun öğretme şekilleri ve materyalleri tanıtılmaktadır.

Bu eğitimlerde katılımcılar sıra dışı düşünme, mantık yürütme, ip uçlarını doğru değerlendirme, strateji geliştirme, dikkat-konsantrasyon sağlama, görsel-uzamsal algı geliştirme, hafıza güçlendirme, analitik düşünme becerisini farklı yollardan kazanma becerilerini destekleyecek akıl oyunları, işlem oyunları, sözcük oyunları, mantık oyunları, hafıza ve görsel oyunlar, karma zeka oyunları, strateji oyunları, mekanik oyunlar, Go, Satranç, Reversi, Mangala gibi oyunlarla birlikte piyasada ki en popüler kutu oyunları alanında eğitim alacak olup tüm bu oyunlarla ilgili birçok uygulamalı alıştırma yapacaklardır.

Eğitimlerde üstün zekalı ve özel yetenekli çocuklara yönelik uygun akıl ve zeka oyunları, materyallerinin öğretme şekilleri de tanıtılmaktadır.

 

 

Katılımcılarımız kurs sonrasında Akıl ve Zeka oyunlarını öğrenmiş olacaklar, bu oyunların eğitimini verecekler ve öğrencilerini okullar arası akıl ve zeka oyunları yarışmalarına hazırlayabilecektir.

SERTİFİKA:

Eğitimleri başarıyla bitiren katılımcılar, kurs sonrası verilecek Zeka oyunları öğretmenlik sertifikası ile resmi ve özel okullarda zekâ oyunları dersine öğretmen olarak girebilirler.

 

KATILIMCI SAYISI:

Eğitim sınıfları, eğitimlerin size özel ve uygulanabilir olması için ortalama 10 katılımcıdan oluşmaktadır.

Zeka oyunları eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili mail ( turkbeyintakimi@megavizyon.com ) adresine Başvuru formu göndermeniz gerekmektedir. Ön kayıt sonrası size ulaşacak bilgiler doğrultusunda kesin kayıt için kurs ücretinin başvurduğunuz eğitim tarihinden en az bir hafta önce banka yoluyla ödenmesi gereklidir.

 

 

EĞİTİM ÜCRETİ:

Eğitim kitapçıkları, kullanılan materyaller ücrete dahildir. Kurs sonrası pratik ve uygulama yapmak için HEDİYE edilecek öğretmen setinde birçok dergi, kitap, CD ve zeka oyunu materyalleri bulunmaktadır.

Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli kurs imkanları ve ücretleri için Lütfen telefonla arayınız.

 

EĞİTİM YERİ VE ADRESİ:

Haldun Taner Sok. Megavizyon Erler sitesi 17A  Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

 

Toplu Eğitim Program Talepleri (Özel Okullar, Özel kurumlar) veya İl dışı eğitimler için arayınız:

Bilgi ve Başvuru için:

TBT Formatörü Turgay Ülker – 0533 203 72 71

turkbeyintakimi@megavizyon.com

 

Türk Beyin Takımı,

Dünya Zeka Oyunları Federasyonunun,  Türkiye’deki Resmi Tek Temsilcisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here