Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2013
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2013
  Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2013

  Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  Hayallerindeki Arabayı resmederek 15 Şubat 2013 tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal yarışmasında dereceye girmek için yarışacak. Türkiye’de dereceye girenler de, Dünyanın 5 kıtasından seçilmiş eserlerin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler.

  Yarışmanın Amacı

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın amacı, çocukların eğlenmeleri ve yaratıcı hayal güçlerini kullanarak çizecekleri “Hayalimdeki Araba” ile hayal kurmanın önemini anlamaları için fırsatlar yaratmaktır.

  Resim çalışmasının şartları

  Yarışmaya katılacak eserler bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip kağıtlara yapılmalıdır. Eserlerin el çizimi, renkli ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

  Katılma dönemi
  01 Aralık 2012 – 15 Şubat 2013

  Yarışma teması
  Hayalinizdeki Araba

  Katılma şartı
  Türkiye’de ikamet edip 16 yaş altında olmak

  Yaş kategorileri
  (1) 10 yaş altı
  (2) 10-12 yaş arası
  (3) 13-15 yaş arası

  Değerlendirme
  Sadece belirtilen kriterlere uygunluk gösteren başvurular Türkiye ve Dünya Yarışması’nda değerlendirmeye alınırlar.

  Türkiye Yarışması’ndaki her yaş kategorisinde ilk 3 (Toplam 9 kazanan) Mayıs 2013’te Japonya’da yapılacak olan Dünya Yarışması’na katılım hakkına sahip olur.

  Türkiye Yarışması’na ve Dünya Yarışması’na başvuran eserler, TMC ve Toyota Türkiye sorumluluğunda belirlenen jüri ve konunun uzmanları tarafından prensip olarak orijinallik ve yaratıcılık bakış açısıyla değerlendirilecektir.

  Dünya Yarışması’nda ödül kazananlar (altın ödül, gümüş ödül, bronz ödül) ve finalistler, katılımcı bir çok ülkeden gelen başvurular arasından seçilecektir. Bunun yanısıra, ödül kazananlar arasından da özel ödüle layık olan eser seçilecektir. Ancak, Türkiye yarışmasıile Dünya Yarışması’nın sıralaması arasında herhangi bir bağlantı olmayacaktır. Jüri kararları kesindir.

  Türkiye Yarışması

  Türkiye Yarışması sonucunda her kategoride ilk 3 dereceye giren adaylara verilecek ödüller aşağıdaki gibidir:

  10 yaş altı:
  1’inciye Nintendo Wii
  2’nciye PSP (PlayStation El Oyun Konsolu)
  3’ncüye iPod Shuffle

  10-12 yaş arası:
  1’inciye Apple iPad 2
  2’nciye iPod Touch
  3’üncüye iPOD Nano

  13-15 yaş arası:
  1’inciye Apple iPhone 4S
  2’nciye Samsung Galaxy Note 2
  3’üncüye iPod Nano

  Dünya Yarışması
  Dünya Yarışması’nda her altın, gümüş ve bronz ile özel ödül kazananlar, bir ebeveynleri veya yasal temsilcilerinin de eşlik edeceği Japonya seyahati kazanacaklardır. Ödül, Japonya’ya gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletlerini ve Japonya’da TMC tarafından belirlenecek yerlerdeki konaklama ve yeme içme (özel harcamalar hariç) bedellerini içermektedir. Türkiye içerisindeki havaalanına gidiş, geliş ve diğer yerel seyahat giderleri (otobüsle olmak üzere) Toyota Türkiye tarafından karşılanacaktır. Uçak biletlerinin tarihinde değişiklik yapılamaz. Seyahat tarihi Ağustos 2013 olarak belirlenmiştir. Kazananlar daha sonraki bir tarihte kesin seyahat tarihi konusunda bilgilendirileceklerdir. Duyurusu yapılan ödülün erişilemez bir duruma gelmesi halinde TMC aynı değerde başka bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

  Finalistlerin ödülleri ise kendilerine gönderilecektir.

  Kazananların Açıklanması

  Dünya Yarışması’nın kazananları Ağustos 2013 tarihinde açıklanacaktır. Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesinde (http://www.toyota.com.tr) yayınlanacaktır. Türkiye Yarışması ve Dünya Yarışması kazananları Toyota Türkiye tarafından ayrı ayrı bildirilecektir.

  TMC her kazananın ve kazananın ebeveyn(ler)in veya yasal temsilcisinin uygunluk/erişilebilirlik ve tanıtım için kazananın yükümlülük/tanıtım haklarından vazgeçme beyanı imzalamasını şart koşmaktadır. Eğer beyan imzalanmamışsa ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

  Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır. Kazananın ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin yarışmaya dahil olması durumu, her hangi bir sınırlama olmaksızın, ödül kazanma aşaması da dahil olmak üzere, bu kişilere Toyota Türkiye ya da TMC’den her hangi bir şekilde talep hakkı kazandırmaz. Ödül bilgilendirmesi veya ödülün kendisinin kazanana ulaşmaması veya iadesi durumunda, ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

  Toyota Türkiye veya TMC tarafından onaylanmadığı sürece ödüller üçüncü şahıslara transfer edilemez ya da satılamaz.

  Kazananlar, herhangi bir sebeple, Toyota Türkiye ve TMC tarafından verilen seyahat ödülünü gerçekleştiremeyecekleri durumlarda, bu ödülün nakit dengini talep etme hakkına sahip değillerdir.

  Katılımcı, herhangi bir katılım koşulunu ihlal etmesi durumunda diskalifiye edilir ve kazandığı ödülden feragat etmiş kabul edilir. Türkiye Yarışması veya Dünya Yarışması sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini Toyota Türkiye ve TMC kabul etmezler.

  Sorular için

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması
  TOYOTA Pazarlama ve Satış A.Ş.
  Cumhuriyet mah. E5 yanyol No:11
  Yakacık 34876 Kartal – İstanbul
  TOYOTA İLETİŞİM MERKEZİ: (0212) 354 0 354
  hayalimdeki-araba@toyota.com.tr

  BENZER HABERLER

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015 başvuruları başladı.   Gençler öyküleriyle Türkiye’yi resmediyor!   Günışığı Kitaplığı’nın, yurt çapında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini öykü yazmaya davet ettiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na katılım her yıl artıyor. Gençler kaleme aldıkları öykülerle, ülke gündeminden ve sorunlardan nasıl etkilendiklerini dile getiriyorlar.   Çocuklar ve...

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo Yarışması

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı...

  İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “bu sene“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo yarışmasının dördüncüsünü Akyurt Belediyesi ile beraber düzenlediklerini özellikle esere saygı ve korsan konusundaki hassasiyeti için Akyurt Belediye Başkanı Sayın Gültekin Ayantaş’a ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı...

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması – 17 Ekim 2014 Yenilikçi projeleri olan tüm öğrencileri bekliyoruz! İnovasyon Yarışması Şartnamesi (TİM,İOSB ve BAŞAKŞEHİR İNOVASYON ve TEKNOLOJİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE) 1- ORGANİZASYON İnovasyon Yarışması; * Türkiye İhtacatçılar Meclisi (TİM) * Başakşehir Belediyesi *Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ( Başakşehir Living Lab) ve * İkitelli Organize Sanayi...

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  2014‐2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ ‐BU BENİM ESERİM‐ PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ÖNSÖZ Bu kılavuz MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK İş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması”na katılacak öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Proje çalışması yapan...

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  TÜRKİYE 19. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI TÜRKİYE ZEKA VAKFI · MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI · ODTÜ · TOBB · TÜBİTAK Türkiye Zeka Vakfı’nın 19 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2014 14 Eylül 2014′te başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  logistics kampi yakın yaşam