Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi
Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
“TEVFİK İLERİ VE MEMLEKET SEVGİSİ” KONULU ÖYKÜ YARIŞMASI
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • “TEVFİK İLERİ VE MEMLEKET SEVGİSİ” KONULU ÖYKÜ YARIŞMASI
  “TEVFİK İLERİ VE MEMLEKET SEVGİSİ” KONULU ÖYKÜ YARIŞMASI

  T.C.

  RİZE VALİLİĞİ

  RECEP TAYYİB ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

  VE

  RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

  “İLERİ’ YE DOĞRU” Tevfik İLERİ’yi Anma Etkinlikleri

  YARIŞMA ŞARTNÂMESİ

  “TEVFİK İLERİ VE MEMLEKET SEVGİSİ” KONULU ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

  Giriş

  Günümüz gençliği, geleneksel değerlerimizle batı kültürünün değerleri arasında kimlik kargaşası içerisindedir. Kendi kültürü ile batı değerlerinin yüceltildiği popüler kültür arasında sıkışan gençlerimiz kendilerine uygun rol modeller bulmakta güçlük çekmektedir. Gençlerin kültür ve tarih bilincini, sadece popüler olandan yola çıkarak değil, kendi geçmişi ve milli kültürüne odaklanarak edinebilmesi, kendi kültürel değerlerimiz, örf ve adetlerimiz hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi, ülkesine, tarihine, dolayısıyla geleceğine sahip çıkacak nesillerin yetişmesi için çok önemlidir. Bu sebeple geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, tarihimize yön vermiş değerlerimizi tanıtmak, bu değerlerimizi rol model almalarına yardımcı olmak, sağlam temeller üzerine inşa edilecek bir gelecek adına atılmış etkili bir adım olacaktır.

  Bu amaçla yaklaşık on yıl milletvekilliği ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi önemli görevler üstlenen, hayatı boyunca milletinin refah ve huzuru için çalışan, tarihimize yön vermiş bir devlet büyüğü olan Ahmet Tevfik İleri’yi anmak, gençlerimize tanıtmak ve toplumsal meselelere karşı bakış açısı geliştirebilmek amacıyla ortaöğretim öğrencileri arasında “Tevfik İleri ve Memleket Sevgisi” konulu öykü yarışması düzenlenmiştir.

  Katılım Şartları

  1) Yarışmaya ülke genelinde örgün eğitim-öğretim kurumlarına devam etmekte olan ortaöğretim öğrencileri katılabilir.

  2) Yarışmaya girecek öykülerin daha önce yayınlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

  3) Yarışmaya bireysel olarak katılım sağlanacaktır.

  4) Her bir katılımcı, öykü yarışmasına bir öykü ile katılabilir.

  5) Katılımcı formu (Ek1),formunu doldurmak zorundadır.

  6) Yarışma Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

  7) Öykü bilgisayarda, “Times New Roman” yazı karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, 1,5 satır aralığında yazılmalı, A4 boyutundaki ölçülerle en fazla 10 sayfa uzunluğunda olmalıdır.

  8) Yarışmaya katılacakların, öykülerini ve katılımcı formunu (Ek1) en geç 24/02/2014 tarihine kadar rizetevfikileri53@gmail.com e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

  9) Yarışmaya katılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze gönderilen öykü metinleri geri verilmeyecek ve metin sahibi hiç bir hak iddia edemeyecektir.

  10) Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ödül alan veya almayan bütün eserleri afiş, katalog, broşür, kitapçık vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına ve bu eserlerin 5846 sayılı yasadan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

  11) Yarışmaya başvuran eserler kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

  12) Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

  13) Yarışma sonuçları http://www.rizetevfikileri.com/ web sayfalarında ilan edilecektir.

  14) Yarışma Seçici Kurul kararları kesindir ve itiraz edilemez.

  15) Eserin konusu giriş kısmında belirtilen konuya uygun olmalıdır.

  16) Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma şartnamesiyle ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  17) Yarışmaya katılanlar, yukarıda yer alan şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

  Yarışma Seçici Kurulu

  Yarışmaya katılan öğrencilerin eserler Rize Milli Eğitim Müdürlüğü ve , Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından oluşturulacak komisyonca değerlendirilecektir.

  Alıntı ve kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler 05/12/1951 tarih ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince Yarışma Seçici Kurulu tarafından iptal edilir.

  Yarışma Takvimi

  Son Teslim Tarihi: 24/02/2014

  Seçici Kurul(Jüri) Değerlendirme Tarihi: 03-07 Mart 2014

  Değerlendirme

  Seçici Kurul tarafından “Tevfik İleri ve Memleket Sevgisi” konulu öykü ödülü alacak 3 öykü aşağıdaki ölçütlere göre değerlendirilecektir;

  *Özgünlük

  *Kurgu

  *Üslup

  *Türkçe’nin doğru kullanılması

  *Konuya hâkimiyet

  Ödüller

  Birinciye 2.000 TL

  İkinciye 1.000 TL

  Üçüncüye 500 TL

  İletişim Bilgileri

  Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü

  Valilik Binası Kat:3 no:358 53020 Merkez/RİZE

  Tel: 0464 213 04 54

  E-posta: rizetevfikileri53@gmail.com

  Web Adresi: http://www.rizetevfikileri.com/

     EK-1

  KATILDIĞI İL-İLÇE : OKULU :
  Yarışmacı Öğrencinin: Adı-Soyadı  :
  Sınıfı ve Okul No :
  e-posta adresi : Cep Telefonu   :
  Adresi :

  Tevfik İleri’yi anma etkinlikleri  kapsamında düzenlenen  lise ve dengi okulların öğrencileri arasında  öykü yarışmasına ilişikte sunulan metinle katılmak istiyorum. Yarışma şartlarını okudum, bu şartlara uyduğumu beyan ederim.

  …../…../ 2013

  FOTO

   

  Etiketler :

  BENZER HABERLER

  Fen Projesi – ALTERNATİF HALI

  Fen Projesi – ALTERNATİF HALI

  PROJENİN ADI: ALTERNATİF HALI Projenin amacı: Hareket enerjisinden elektrik üreterek evlerimizde yeni bir alternatif enerji kaynağı üretmek. Giriş: Günümüzde enerji tasarrufu sağlamak ve alternatif enerji kaynakları bulmak oldukça önemli çünkü yenilenemez enerji kaynakları hızla tükenmekte. Bizde yapmış olduğumuz çalışmamızda alternatif bir enerji kaynağı üretmeye çalıştık. İlk proje düşüncemizde jel bir...

  Fen Projesi – BİTMİŞ PİL DAHA ZARARLI

  Fen Projesi – BİTMİŞ PİL DAHA ZARARLI

  PROJENİN ADI: BİTMİŞ PİL DAHA ZARARLI Amaç: şarjı bitmiş pil ile bitmemiş pil arasında, çevreye verdiği zarar açısından arasında bir farklılık varmı gözlemlemek. Giriş: pillerdeki kimyasal maddelerin çevreye verdiği zararı hep duyuyoruz ve okuyoruz. İnternetten yaptığımız araştırmalar sonucu pillerin içindeki civa kurşun nikel gibi ağır metaller bulunduğunu ve bu metallerin...

  Fen Projesi – HAMAM BÖCEĞİ KOVUCU

  Fen Projesi – HAMAM BÖCEĞİ KOVUCU

  Proje Adı:Hamam Böceği Kovucu Proje Amacı:Özellikle yaz aylarında mutfaklarımızdan ve banyolarımızdan çıkan hamam böceklerinin evimize girmesini engellemek. Giriş:Hamam böcekleri evimize lavabo ve giderlerden geldiği için bir çok virüs ve bakteriyi taşıyıp çeşitli viral ve bakteriyel hastalıklara sebep olabiliyor.Projemde yaptığım karışım sayesinde bu böceklerin evimize girmesini engellemeyi hedefledim. Piyasada hamamböceklerini yok...

  Fen Projesi – OYESIS (ORMAN YANGIN ERKEN MÜDAHALE SISTEMI)

  Fen Projesi – OYESIS (ORMAN YANGIN...

  Orman Yangınlarına Erken Müdahale sistemi Amaç: Bilindiği gibi son yıllarda özellikle bazı dönemlerde orman yangınları milli bir felaket haline geldi hatta bir çok ülkede bu durumdan çok etkileniyorlar ve biz televizyonlarda bu haberleri izliyoruz. 1 Kasım 2012 tarihli verilere göre, 2 bin 396 tane yangın meydana geldiğini ve bu yangınlarda...

  Fen Projesi – SOBALI EVLERDE ALTARNATİF ISI DESTEK SİSTEMİ

  Fen Projesi – SOBALI EVLERDE ALTAR...

  PROJE ADI: SOBALI EVLERDE ALTARNATİF ISI DESTEK SİSTEMİ PROJE AMACI: Özellikle kış aylarında soba ile ısınan evlerin ,kurduğumuz sistem sayesinde alternatif ısı aktarımını gerçekleştirmektir. Bir odada bulunan sobanın ısısını ihtiyaç halinde diğer odalara aktarmaktır. GİRİŞ: Ben ve arkadaşım yaşadığımız bölge Akdeniz olması nedeni ile kış aylarının kısa olmasıyla ailelerimiz evde...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Avrupa Bilim Festivali yakın yaşam Biyoloji öğrenci kongresi akıl karı yarışma Öğrenci Yurtları Sitesi YURTPARK.NET Chem Show Eurasia Özel Ders Su Haberleri