Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI
  ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI

  ŞARTNAME

  1. Yarışmaya kısa metraj kurmaca türünde  ve son 2 yıl içinde üretilmiş filmler başvurabilir.
  2. Yarışmaya katılacak filmlerde konu kısıtlaması yoktur. Ancak  Kısa Film yarışmasına gönderilecek olan filmler, jenerik dahil 5 dakikadan uzun olmamalıdır.
  3. Katılımcılar, aşağıda verilen  katılım formunu serdarkonak@mek.k12.tr adresine ve filminin DVD formatında kaydedilmiş 3 (üç) kopyasını  15 Mart 2011 tarihine kadar  Marmara Eğitim Köyü Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi 34857 Maltepe – İSTANBUL  adresine Serdar KONAK dikkatine göndermelidirler. Kısa Film Yarışması’na gönderilen zarfın üzerine “ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI         1. KISA FİLM YARIŞMASI” ibaresi yazılmalıdır.
  4. 4. Kısa Film Yarışması’na gönderilecek filmlerin konu, içerik, görüntü, her türlü ses-müzik ve sair tüm unsurları üzerinde FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu) kapsamında doğacak fikri ve diğer tüm hakların sorumluluğu katılımcılara ait olup, üçüncü kişilerin eserler üzerindeki hak taleplerinden kurumumuzun  hiçbir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır.
  5. Katılımcılar; bu proje kapsamında yarışmaya gönderdikleri filmlerin, yukarıda izah olunan tüm unsurlar bakımından özgün (katılımcıya ait) olduğunu yahut ilgililerinden (eser sahiplerinden) izin alınmak ve telif bedelleri ödenmek suretiyle kullanıldığını, bu kapsamda Marmara Eğitim kurumlarının hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt ederler.
  6. Başvuru belgesi sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. (Katılımcı öğrenciler ilköğretim ikinci kademe 6,7 ve 8. sınıflarından olacağı için bu sorumluluk ya yürütücü öğretmene ya da okul yönetimine aittir)
  7. Katılımcılar, Kısa Film Yarışması’na bir filmle katılabilirler.
  8. Yarışma İstanbul ili dahilindeki İlköğretim okullarının ikinci kademe 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında  okuyan tüm öğrencilere  açıktır.
  9. Jüri seçimiyle Kısa Film Yarışması’na kabul edilen filmler,Marmara Eğitim Kurumları tarafından arşivlenecek eğitim amaçlı kullanılmak üzere yayını ve çoğaltılması yapılabilecektir.
  10. Bu şartnamede belirtilen koşullara uymayan başvurular yarışma komitesi tarafından Kısa Film Yarışması’ndan çıkarılabilir.
  11. Filmlerin içeriği yasalara ve genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır.
  12. Sonuçlar; Filmlerin en son teslim tarihinden 15 gün sonra belirlenecektir.
  13. Bahsi geçen yarışmaya Marmara Eğitim Kurumlarında okuyan öğrenciler katılamazlar.
  14. Ödüller ;
    Birinci: Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 10 gün tatil
    İkinci:   Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 7 gün tatil
   Üçüncü: Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 5 gün tatil 

   

  SEÇİCİ KURUL:

  Serdar  KONAK , Şadan ALPTEKİN , A. Gönül ÇINAR , Aynur ASLAN , İlknur AKGÜN ,  Murat ATIL , Zerrin DİNGA

  ANA  JÜRİ :                    

  SEÇİCİ KURUL DEĞERLENDİRME TAKVİMİ

  DEĞERLENDİRME TAKVİMİ:

  •  FİLMLERİN TESLİMİ: 15 Mart  2011
  • ÖN SEÇİCİ KURUL TOPLANTISI:  21 Mart 2011
  • ANA JÜRİ:       04 Nisan 2011
  • SONUÇLARIN AÇIKLANMASI: 11 Nisan2011

  BENZER HABERLER

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması – 17 Ekim 2014 Yenilikçi projeleri olan tüm öğrencileri bekliyoruz! İnovasyon Yarışması Şartnamesi (TİM,İOSB ve BAŞAKŞEHİR İNOVASYON ve TEKNOLOJİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE) 1- ORGANİZASYON İnovasyon Yarışması; * Türkiye İhtacatçılar Meclisi (TİM) * Başakşehir Belediyesi *Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ( Başakşehir Living Lab) ve * İkitelli Organize Sanayi...

  46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

  46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PR...

  TÜBİTAK 46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI 2015 Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir....

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  TÜRKİYE 19. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI TÜRKİYE ZEKA VAKFI · MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI · ODTÜ · TOBB · TÜBİTAK Türkiye Zeka Vakfı’nın 19 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2014 14 Eylül 2014′te başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme...

  MESLEĞİNİ KEŞFET PROJE YARIŞMASI

  MESLEĞİNİ KEŞFET PROJE YARIŞMASI

  MERSİN – ERDEMLİ – ERDEMLI ANADOLU TEKNIK LISESI, TEKNIK LISE, MESLEKÎ VE TEKNIK EĞITIM MERKEZI MESLEĞİNİ KEŞFET PROJE YARIŞMASI Bu yarışmanın temel amaçlarından biri genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmektir. Ayrıca meslek seçiminde karar aşamasına gelen sekizinci ve dokuzuncu sınıf öğrencilerinin, ilgi ve yetenekleri...

  BİLİM DÜNYASININ GENÇ LİDERLERİ MEF OKULLARI’NDA ÖDÜLLENDİRİLDİLER

  BİLİM DÜNYASININ GENÇ LİDERLERİ MEF OKUL...

  MEF Eğitim Kurumları tarafından tüm dünyada ve Türkiye’de fen bilimleri alanındaki yetenekli lise öğrencilerinin önünü açmak amacıyla düzenlenen “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın ödülleri sahiplerini buldu.   Türkiye’den fizik alanında İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi, kimya alanında İzmir Konak Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi ve biyoloji alanında Tekirdağ...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  logistics kampi yakın yaşam