Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI
  ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI 1. KISA FİLM YARIŞMASI

  ŞARTNAME

  1. Yarışmaya kısa metraj kurmaca türünde  ve son 2 yıl içinde üretilmiş filmler başvurabilir.
  2. Yarışmaya katılacak filmlerde konu kısıtlaması yoktur. Ancak  Kısa Film yarışmasına gönderilecek olan filmler, jenerik dahil 5 dakikadan uzun olmamalıdır.
  3. Katılımcılar, aşağıda verilen  katılım formunu serdarkonak@mek.k12.tr adresine ve filminin DVD formatında kaydedilmiş 3 (üç) kopyasını  15 Mart 2011 tarihine kadar  Marmara Eğitim Köyü Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi 34857 Maltepe – İSTANBUL  adresine Serdar KONAK dikkatine göndermelidirler. Kısa Film Yarışması’na gönderilen zarfın üzerine “ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ LİSELER ARASI         1. KISA FİLM YARIŞMASI” ibaresi yazılmalıdır.
  4. 4. Kısa Film Yarışması’na gönderilecek filmlerin konu, içerik, görüntü, her türlü ses-müzik ve sair tüm unsurları üzerinde FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu) kapsamında doğacak fikri ve diğer tüm hakların sorumluluğu katılımcılara ait olup, üçüncü kişilerin eserler üzerindeki hak taleplerinden kurumumuzun  hiçbir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır.
  5. Katılımcılar; bu proje kapsamında yarışmaya gönderdikleri filmlerin, yukarıda izah olunan tüm unsurlar bakımından özgün (katılımcıya ait) olduğunu yahut ilgililerinden (eser sahiplerinden) izin alınmak ve telif bedelleri ödenmek suretiyle kullanıldığını, bu kapsamda Marmara Eğitim kurumlarının hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt ederler.
  6. Başvuru belgesi sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. (Katılımcı öğrenciler ilköğretim ikinci kademe 6,7 ve 8. sınıflarından olacağı için bu sorumluluk ya yürütücü öğretmene ya da okul yönetimine aittir)
  7. Katılımcılar, Kısa Film Yarışması’na bir filmle katılabilirler.
  8. Yarışma İstanbul ili dahilindeki İlköğretim okullarının ikinci kademe 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında  okuyan tüm öğrencilere  açıktır.
  9. Jüri seçimiyle Kısa Film Yarışması’na kabul edilen filmler,Marmara Eğitim Kurumları tarafından arşivlenecek eğitim amaçlı kullanılmak üzere yayını ve çoğaltılması yapılabilecektir.
  10. Bu şartnamede belirtilen koşullara uymayan başvurular yarışma komitesi tarafından Kısa Film Yarışması’ndan çıkarılabilir.
  11. Filmlerin içeriği yasalara ve genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır.
  12. Sonuçlar; Filmlerin en son teslim tarihinden 15 gün sonra belirlenecektir.
  13. Bahsi geçen yarışmaya Marmara Eğitim Kurumlarında okuyan öğrenciler katılamazlar.
  14. Ödüller ;
    Birinci: Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 10 gün tatil
    İkinci:   Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 7 gün tatil
   Üçüncü: Bodrum Marmara Kolejinde 2 (iki ) kişilik 5 gün tatil 

   

  SEÇİCİ KURUL:

  Serdar  KONAK , Şadan ALPTEKİN , A. Gönül ÇINAR , Aynur ASLAN , İlknur AKGÜN ,  Murat ATIL , Zerrin DİNGA

  ANA  JÜRİ :                    

  SEÇİCİ KURUL DEĞERLENDİRME TAKVİMİ

  DEĞERLENDİRME TAKVİMİ:

  •  FİLMLERİN TESLİMİ: 15 Mart  2011
  • ÖN SEÇİCİ KURUL TOPLANTISI:  21 Mart 2011
  • ANA JÜRİ:       04 Nisan 2011
  • SONUÇLARIN AÇIKLANMASI: 11 Nisan2011

  BENZER HABERLER

  Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

  Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

  Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri, fen ve bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak üzere düzenlediğimiz “Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması” başladı! Başvurular için son tarih 16 Şubat. Yarışmamızın Amacı: Bayer Liselerarası Bilim Yarışması, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri fen ve bilim...

  Uluslararası AMC Matematik Yarışması

  Uluslararası AMC Matematik Yarışması

  Ortaokul 6,7,ve 8 . sınıflar için  AMC-8 yarışması kasım ayı.   Lise 9,10, 11,ve 12. sınıflar AMC-10/12 yarışması Şubat ayı   AMC-8 Sınav Tarihi:       22 Kasım 2014 saat 10:00 (25 soru için 40 dakika süre verilecektir. ) Sınav Yeri:               Uluslararası Antalya Üniversitesi,   IIBF Binası,   A1-76 Sınav Kayıt...

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi ...

  XI.Uluslararası  Bilim Temelleri  Bilgi  Yarışması GENEL KURALLARI TÜRKİYE 2014-2015  eğitim öğretim yılı   1.Genel Bilgiler: 1.1.  XI. Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasının kurucusu Otonom Kurumu « Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi » ’dir / Rusya Federasyonu, Ekaterinburg /. 1.2. «Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışması»  eğitim projesinin,  yazılımın ve tüm yarışma...

  7. Fütürist Senaryo Yarışması

  7. Fütürist Senaryo Yarışması

  ETKİNLİĞİ DÜZENLEYEN KURUM ÖZEL SEZİN LİSESİ- FÜTÜRİZM KULÜBÜ KONUSU GELECEKTE İLİŞKİLER AMACI * Soran, sorgulayan, geleceğe ilişkin sorumluluklarını bilen ve tartışan gençler yetiştirmeyi, * Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak; öğrencilerimizin Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmelerini, * Farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel ortamlarda bulunan ve...

  Ankara Ortaöğretim Kurumları Arası 3. Kimya Yarışması

  Ankara Ortaöğretim Kurumları Arası 3. Ki...

  Ankara Ortaöğretim Kurumları Arası 3. Kimya Yarışması Gençlere kimyanin bilimsel ve teknolojik gelişme içindeki önemini anlatmak ve temel bilimlere olan ilgilerini artırmak ve daha çok sevdirmek amacıyla üniversitemiz Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Bölümü tarafından Ankara Ortaöğretim Kurumları arasında 3. Kimya düzenlenecektir. Yarışma biri eleme ve biri de Final bölümleri...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  gelişen teknoloji günleri bilişim kongre yakın yaşam