Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012
  MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012

  ÜLKE GENELİ GELENEKSEL “MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR” KONULU ŞİİR, KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

  Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi işbirliği ile Kahramanmaraş’ın kurtuluş günü olan 12 şubat etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde ilköğretim okulları arasında şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmiştir.

  Yarışmayla ilgili katılım şartları aşağıda belirtilmiştir.

  YARIŞMANIN ADI
   
  Madalyalı Kahraman Şehir
   
  YARIŞMANIN KONUSU
   
  Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi, bu mücadelenin anlamı ve önemi

  YARIŞMANIN AMACI
   1.a) Milli mücadele ruhunu yaşatmak
  2.b) Öğrencileri Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi hakkında araştırma yapmaya sevk etmek ve bu vesileyle Kahramanmaraş’ın milli mücadelede gösterdiği kahramanlığı tanıtmak,
  3.c) Öğrencilerin milli duygularını resim, şiir, kompozisyon aracılığıyla yansıtmalarını sağlamak,
  4.d) Kahramanmaraş ilimizi tanıtmak.
   
  YARIŞMANIN KAPSAMI
   Ülke genelinde 81 ilde ilköğretim okullarında öğretim gören 6, 7, 8. sınıf öğrencileri arası şiir, kompozisyon ve resim yarışması

  YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
   Şiir Yarışması:

  1.Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
  2.Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan şiirlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
  3.Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
  4.Şiirin yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
  5.Yarışmaya katılan şiir bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)
  Kompozisyon Yarışması:

      1. Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

      2. Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan eserlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

  3.Kompozisyonlar, bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
  4.Kompozisyonların yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
  5.Yarışmaya katılan kompozisyonlar bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

   Resim Yarışması:

  1.  Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
  2. Yarışmaya her öğrenci bir eserle katılacaktır.
  3. Yarışmaya katılan resmin arkasına yarışmacı öğrencinin adı, soyadı yazılacaktır.
  4. Resimler, 35×50 ebadındaki resim kağıdına guaj boya, pastel boya veya sulu boya kullanılarak serbest teknikle yapılacaktır.
  5. Yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

  DEĞERLENDİRME
   Eserlerin değerlendirilmesi Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek  komisyon tarafından yapılacaktır. Yarışmanın sonuçları 03/02/2012 tarihinde http://www.kahramanmaras.bel.tr www.kamarasbilsem.k12.tr ve http://kmaras.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
   
  YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
   Her dalda dereceye giren öğrencilere Kahramanmaraş Belediyesi tarafından

  1.Olan Öğrenciye: 1.500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  2.Olan Öğrenciye: 1.000 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  3.Olan Öğrenciye:   500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  Mansiyon: 3G’li cep telefonu+Plaket + Öğretmenine 3g’li cep telefonu
   

  ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM
   
  Ödül töreni dereceye giren öğrencilere ayrıca bildirilecek olup dereceye giren öğrenciler bir öğretmeni nezaretinde ödül töreni için Kahramanmaraş’a davet edilecek; öğrenci ve öğretmeninin yol ücreti ile konaklama giderleri Kahramanmaraş Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
   
  YARIŞMA İLE İLGİLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
   Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü Gazipaşa Mahallesi Şehitilbey Cad. No:7 Tel: 0 344 221 85 84- 224 21 17 Faks: 221 13 53

  Kahramanmaraş
   
  Eserlerin Kullanım Hakkı

  Yarışmaya katılan eserlerin her türlü kullanım hakkı Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi’ne aittir.

  Etiketler : , ,

  BENZER HABERLER

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015 başvuruları başladı.   Gençler öyküleriyle Türkiye’yi resmediyor!   Günışığı Kitaplığı’nın, yurt çapında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini öykü yazmaya davet ettiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na katılım her yıl artıyor. Gençler kaleme aldıkları öykülerle, ülke gündeminden ve sorunlardan nasıl etkilendiklerini dile getiriyorlar.   Çocuklar ve...

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo Yarışması

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı...

  İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “bu sene“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo yarışmasının dördüncüsünü Akyurt Belediyesi ile beraber düzenlediklerini özellikle esere saygı ve korsan konusundaki hassasiyeti için Akyurt Belediye Başkanı Sayın Gültekin Ayantaş’a ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı...

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması – 17 Ekim 2014 Yenilikçi projeleri olan tüm öğrencileri bekliyoruz! İnovasyon Yarışması Şartnamesi (TİM,İOSB ve BAŞAKŞEHİR İNOVASYON ve TEKNOLOJİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE) 1- ORGANİZASYON İnovasyon Yarışması; * Türkiye İhtacatçılar Meclisi (TİM) * Başakşehir Belediyesi *Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ( Başakşehir Living Lab) ve * İkitelli Organize Sanayi...

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  2014‐2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ ‐BU BENİM ESERİM‐ PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ÖNSÖZ Bu kılavuz MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK İş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması”na katılacak öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Proje çalışması yapan...

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  TÜRKİYE 19. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI TÜRKİYE ZEKA VAKFI · MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI · ODTÜ · TOBB · TÜBİTAK Türkiye Zeka Vakfı’nın 19 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2014 14 Eylül 2014′te başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  logistics kampi yakın yaşam