Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012
  MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012

  ÜLKE GENELİ GELENEKSEL “MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR” KONULU ŞİİR, KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

  Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi işbirliği ile Kahramanmaraş’ın kurtuluş günü olan 12 şubat etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde ilköğretim okulları arasında şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmiştir.

  Yarışmayla ilgili katılım şartları aşağıda belirtilmiştir.

  YARIŞMANIN ADI
   
  Madalyalı Kahraman Şehir
   
  YARIŞMANIN KONUSU
   
  Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi, bu mücadelenin anlamı ve önemi

  YARIŞMANIN AMACI
   1.a) Milli mücadele ruhunu yaşatmak
  2.b) Öğrencileri Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi hakkında araştırma yapmaya sevk etmek ve bu vesileyle Kahramanmaraş’ın milli mücadelede gösterdiği kahramanlığı tanıtmak,
  3.c) Öğrencilerin milli duygularını resim, şiir, kompozisyon aracılığıyla yansıtmalarını sağlamak,
  4.d) Kahramanmaraş ilimizi tanıtmak.
   
  YARIŞMANIN KAPSAMI
   Ülke genelinde 81 ilde ilköğretim okullarında öğretim gören 6, 7, 8. sınıf öğrencileri arası şiir, kompozisyon ve resim yarışması

  YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
   Şiir Yarışması:

  1.Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
  2.Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan şiirlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
  3.Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
  4.Şiirin yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
  5.Yarışmaya katılan şiir bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)
  Kompozisyon Yarışması:

      1. Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

      2. Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan eserlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

  3.Kompozisyonlar, bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
  4.Kompozisyonların yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
  5.Yarışmaya katılan kompozisyonlar bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

   Resim Yarışması:

  1.  Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
  2. Yarışmaya her öğrenci bir eserle katılacaktır.
  3. Yarışmaya katılan resmin arkasına yarışmacı öğrencinin adı, soyadı yazılacaktır.
  4. Resimler, 35×50 ebadındaki resim kağıdına guaj boya, pastel boya veya sulu boya kullanılarak serbest teknikle yapılacaktır.
  5. Yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

  DEĞERLENDİRME
   Eserlerin değerlendirilmesi Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek  komisyon tarafından yapılacaktır. Yarışmanın sonuçları 03/02/2012 tarihinde http://www.kahramanmaras.bel.tr www.kamarasbilsem.k12.tr ve http://kmaras.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
   
  YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
   Her dalda dereceye giren öğrencilere Kahramanmaraş Belediyesi tarafından

  1.Olan Öğrenciye: 1.500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  2.Olan Öğrenciye: 1.000 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  3.Olan Öğrenciye:   500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
  Mansiyon: 3G’li cep telefonu+Plaket + Öğretmenine 3g’li cep telefonu
   

  ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM
   
  Ödül töreni dereceye giren öğrencilere ayrıca bildirilecek olup dereceye giren öğrenciler bir öğretmeni nezaretinde ödül töreni için Kahramanmaraş’a davet edilecek; öğrenci ve öğretmeninin yol ücreti ile konaklama giderleri Kahramanmaraş Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
   
  YARIŞMA İLE İLGİLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
   Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü Gazipaşa Mahallesi Şehitilbey Cad. No:7 Tel: 0 344 221 85 84- 224 21 17 Faks: 221 13 53

  Kahramanmaraş
   
  Eserlerin Kullanım Hakkı

  Yarışmaya katılan eserlerin her türlü kullanım hakkı Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi’ne aittir.

  Gelen aramalar: kahramanmaraş resim yarışması 2012 sonuçları
  Etiketler : , ,

  BENZER HABERLER

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle ...

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması Şartnamesi Konu Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için temiz enerji bilinci yerleştirilerek, enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve...

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi ...

  XI.Uluslararası  Bilim Temelleri  Bilgi  Yarışması GENEL KURALLARI TÜRKİYE 2014-2015  eğitim öğretim yılı   1.Genel Bilgiler: 1.1.  XI. Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasının kurucusu Otonom Kurumu « Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi » ’dir / Rusya Federasyonu, Ekaterinburg /. 1.2. «Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışması»  eğitim projesinin,  yazılımın ve tüm yarışma...

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  “ŞARKI SÖYLESE ÇOCUKLAR”, 2014 ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ   Tanım Bu yarışma, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı İzmir Şubesi tarafından düzenlenmekte olup, 2- 6. sınıf öğrencilerini kapsamına alan bir “Çocuk Şarkıları Seslendirme Yarışması”dır. Amaç Bu yarışma ile çocukların müziğe ilgisini artırmak ve onları çocuk şarkıları repertuarı ile tanıştırmak,...

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  ADI: TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması KONUSU: Hayalimdeki Araba Resim Yarışması TÜRÜ: Resim Yarışması AMACI: Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları keşfetmek HEDEF KİTLE: İlkokul ve Ortaokul (8 yaş altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler) ZAMANI: 15 Kasım 2014 Başlangıç / 13 Şubat 2015 Bitiş KATILIM KOŞULLARI: •...

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Arıyor

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Ar...

  “Dünya’da oksijen olmasa ne olurdu?”, “Yüzyıllar önce Dünya var mıydı?”, “Dünyada hangi canlı türleri yaşıyordu?”, “Acaba Dünyamızdan başka diğer gezegenlerde de hayat var mıdır?”, “Uzay araçları nasıl çalışır?” gibi sorulara cevap arayacak olan Okyanus Koleji Ortaokul öğrencileri araştırmaları ile ‘Bilim İnsanı’ olma yolunda ilk adımı atacaklar. ‘Keşfetmek En Büyük Mutluluktur’...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  bilişim kongre yakın yaşam