Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
Dünya Çevre Günü Resim Yarışması
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • Dünya Çevre Günü Resim Yarışması
  Dünya Çevre Günü Resim Yarışması

  Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Çevre” konulu resim yarışması için başvurular başladı. Maltepe ilçesi llköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında tüm birincilere bisiklet ödülü verilecek. Resimlerin son teslim tarihi 10 Mayıs 2013.

  KATILIM ŞARTLARI:

  1.Yarışmaya katılacak öğrencilerin resimleri 2 kategoride değerlendirilmeye alınacaktır.
  Bu bağlamda Maltepe İlçesindeki İlköğretim Okullarının; 1. Kategoride 1,2,3,4. sınıfları ve 2. Kategoride 5,6,7,8. sınıflarındaki öğrencileri bu yarışmaya katılabileceklerdir.

  2. Resimler 35X50 cm boyutlarındaki resim kağıdı veya fon kartonu üzerine; kuru boya kalem, pastel boya, suluboya veya guaj boya tekniği kullanılarak yapılmalıdır.
  Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  3. Resimlerin arka sağ üst yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okulun açık adresi, ulaşılabilecek okul ve ev telefonları mutlaka yazılacaktır.

  4. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış resim veya resimleri ile katılabilir.

  5. Her okul idaresi sınırsız sayıda resim gönderebilir.

  6. Resimler, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek, okulun resim öğretmeni veya idare görevlisi tarafından elden teslim edilmelidir.

  7. Resimlerin son teslim tarihi ve saati: 10 Mayıs 2013 Saat:16:30 olup, belirtilen tarihe kadar teslim edilmeyen resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

  8. Resimler; Feyzullah mah. Bağdat cad. No:292 adresinde bulunan Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası 1. Katında bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

  DEĞERLENDİRME:

  Okul İdarelerince teslim edilen resimler; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir.

  Değerlendirme 2 kategoride yapılacak olup;
  1,2,3,4. Sınıflar kategorisinde 8 adet başarı ödülü,
  5,6,7,8. sınıflar kategorisinde 8 adet başarı ödülü ,

  belirlenerek en geç 17 Mayıs 2013 tarihinde kadar Maltepe Belediyesi resmi internet sitesinden duyuru yapılacaktır.

  Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

  Başkan : Prof. Dr. Mustafa ZENGİN Maltepe Belediye Başkanı
  Üye : Ercan KÖYMEN Belediye Başkan Yardımcısı
  Üye : Prof Dr Basri ERDEM Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
  Üye : Doç.Dr. Veli SAPAZ Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi
  Üye : Yrd.Doç.Dr. Vural YILDIRIM Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi

  BAŞARI ÖDÜLLLERİ :

  Ödül töreni 3 Haziran 2013 günü; duyurusu yarışmanın bitimine yakın Belediyemizin internet sitesinde yapılacak yerde ve saatte olacaktır.

  Başarı ödülü olarak;

  1,2,3,4. Sınıflar kategorisinde 8 adet bisiklet ,
  5,6,7,8 . sınıflar kategorisinde 8 adet bisiklet ,
  derece sahiplerine tören ile verilecektir.

  Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler teşvik armağanları ile ödüllendirileceklerdir.
  Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

  RESİMLERİN İADESİ:

  Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimlerin dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi; istek halinde 05 Haziran 2013 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Müdürlüğümüz adresinden resim sahipleri tarafından elden geri alınabilir, teslim alınmayanlar hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

  ADRES ve İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  Adres: Feyzullah Mah. Bağdat cad. No:292 1. KAT 34843 Maltepe/İSTANBUL ( Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü )
  Alo ÇEVRE: 0216 399 69 88 E- posta: cevrekoruma@maltepe.bel.tr
  Belediyemiz internet sitesi: www.maltepe.bel.tr
  Şartname Belediyemiz internet sitesinden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden veya Müdürlüğümüzden elden temin edilebilir.
  Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

  TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ

  Gelen aramalar: Okul
  Etiketler :

  BENZER HABERLER

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle ...

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması Şartnamesi Konu Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için temiz enerji bilinci yerleştirilerek, enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve...

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi ...

  XI.Uluslararası  Bilim Temelleri  Bilgi  Yarışması GENEL KURALLARI TÜRKİYE 2014-2015  eğitim öğretim yılı   1.Genel Bilgiler: 1.1.  XI. Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasının kurucusu Otonom Kurumu « Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi » ’dir / Rusya Federasyonu, Ekaterinburg /. 1.2. «Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışması»  eğitim projesinin,  yazılımın ve tüm yarışma...

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  “ŞARKI SÖYLESE ÇOCUKLAR”, 2014 ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ   Tanım Bu yarışma, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı İzmir Şubesi tarafından düzenlenmekte olup, 2- 6. sınıf öğrencilerini kapsamına alan bir “Çocuk Şarkıları Seslendirme Yarışması”dır. Amaç Bu yarışma ile çocukların müziğe ilgisini artırmak ve onları çocuk şarkıları repertuarı ile tanıştırmak,...

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  ADI: TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması KONUSU: Hayalimdeki Araba Resim Yarışması TÜRÜ: Resim Yarışması AMACI: Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları keşfetmek HEDEF KİTLE: İlkokul ve Ortaokul (8 yaş altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler) ZAMANI: 15 Kasım 2014 Başlangıç / 13 Şubat 2015 Bitiş KATILIM KOŞULLARI: •...

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Arıyor

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Ar...

  “Dünya’da oksijen olmasa ne olurdu?”, “Yüzyıllar önce Dünya var mıydı?”, “Dünyada hangi canlı türleri yaşıyordu?”, “Acaba Dünyamızdan başka diğer gezegenlerde de hayat var mıdır?”, “Uzay araçları nasıl çalışır?” gibi sorulara cevap arayacak olan Okyanus Koleji Ortaokul öğrencileri araştırmaları ile ‘Bilim İnsanı’ olma yolunda ilk adımı atacaklar. ‘Keşfetmek En Büyük Mutluluktur’...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  enerji verimliligi bilişim kongre yakın yaşam