Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
Dünya Çevre Günü Resim Yarışması
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • Dünya Çevre Günü Resim Yarışması
  Dünya Çevre Günü Resim Yarışması

  Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Çevre” konulu resim yarışması için başvurular başladı. Maltepe ilçesi llköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında tüm birincilere bisiklet ödülü verilecek. Resimlerin son teslim tarihi 10 Mayıs 2013.

  KATILIM ŞARTLARI:

  1.Yarışmaya katılacak öğrencilerin resimleri 2 kategoride değerlendirilmeye alınacaktır.
  Bu bağlamda Maltepe İlçesindeki İlköğretim Okullarının; 1. Kategoride 1,2,3,4. sınıfları ve 2. Kategoride 5,6,7,8. sınıflarındaki öğrencileri bu yarışmaya katılabileceklerdir.

  2. Resimler 35X50 cm boyutlarındaki resim kağıdı veya fon kartonu üzerine; kuru boya kalem, pastel boya, suluboya veya guaj boya tekniği kullanılarak yapılmalıdır.
  Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  3. Resimlerin arka sağ üst yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okulun açık adresi, ulaşılabilecek okul ve ev telefonları mutlaka yazılacaktır.

  4. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış resim veya resimleri ile katılabilir.

  5. Her okul idaresi sınırsız sayıda resim gönderebilir.

  6. Resimler, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek, okulun resim öğretmeni veya idare görevlisi tarafından elden teslim edilmelidir.

  7. Resimlerin son teslim tarihi ve saati: 10 Mayıs 2013 Saat:16:30 olup, belirtilen tarihe kadar teslim edilmeyen resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

  8. Resimler; Feyzullah mah. Bağdat cad. No:292 adresinde bulunan Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası 1. Katında bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

  DEĞERLENDİRME:

  Okul İdarelerince teslim edilen resimler; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir.

  Değerlendirme 2 kategoride yapılacak olup;
  1,2,3,4. Sınıflar kategorisinde 8 adet başarı ödülü,
  5,6,7,8. sınıflar kategorisinde 8 adet başarı ödülü ,

  belirlenerek en geç 17 Mayıs 2013 tarihinde kadar Maltepe Belediyesi resmi internet sitesinden duyuru yapılacaktır.

  Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

  Başkan : Prof. Dr. Mustafa ZENGİN Maltepe Belediye Başkanı
  Üye : Ercan KÖYMEN Belediye Başkan Yardımcısı
  Üye : Prof Dr Basri ERDEM Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
  Üye : Doç.Dr. Veli SAPAZ Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi
  Üye : Yrd.Doç.Dr. Vural YILDIRIM Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi

  BAŞARI ÖDÜLLLERİ :

  Ödül töreni 3 Haziran 2013 günü; duyurusu yarışmanın bitimine yakın Belediyemizin internet sitesinde yapılacak yerde ve saatte olacaktır.

  Başarı ödülü olarak;

  1,2,3,4. Sınıflar kategorisinde 8 adet bisiklet ,
  5,6,7,8 . sınıflar kategorisinde 8 adet bisiklet ,
  derece sahiplerine tören ile verilecektir.

  Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler teşvik armağanları ile ödüllendirileceklerdir.
  Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

  RESİMLERİN İADESİ:

  Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimlerin dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi; istek halinde 05 Haziran 2013 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Müdürlüğümüz adresinden resim sahipleri tarafından elden geri alınabilir, teslim alınmayanlar hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

  ADRES ve İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  Adres: Feyzullah Mah. Bağdat cad. No:292 1. KAT 34843 Maltepe/İSTANBUL ( Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü )
  Alo ÇEVRE: 0216 399 69 88 E- posta: cevrekoruma@maltepe.bel.tr
  Belediyemiz internet sitesi: www.maltepe.bel.tr
  Şartname Belediyemiz internet sitesinden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden veya Müdürlüğümüzden elden temin edilebilir.
  Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

  TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ

  Gelen aramalar: Okul
  Etiketler :

  BENZER HABERLER

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması – 17 Ekim 2014 Yenilikçi projeleri olan tüm öğrencileri bekliyoruz! İnovasyon Yarışması Şartnamesi (TİM,İOSB ve BAŞAKŞEHİR İNOVASYON ve TEKNOLOJİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE) 1- ORGANİZASYON İnovasyon Yarışması; * Türkiye İhtacatçılar Meclisi (TİM) * Başakşehir Belediyesi *Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ( Başakşehir Living Lab) ve * İkitelli Organize Sanayi...

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  2014‐2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ ‐BU BENİM ESERİM‐ PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ÖNSÖZ Bu kılavuz MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK İş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması”na katılacak öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Proje çalışması yapan...

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  Türkiye 19.Zeka Oyunları Yarışması

  TÜRKİYE 19. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI TÜRKİYE ZEKA VAKFI · MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI · ODTÜ · TOBB · TÜBİTAK Türkiye Zeka Vakfı’nın 19 yıldır düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2014 14 Eylül 2014′te başladı. Yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamalar olmadan zekâsına güvenen herkesin katılabildiği yarışma üç aşamadan oluşuyor: Eleme...

  Geleceğin Mucidi Türkiye 2.si Oldu

  Geleceğin Mucidi Türkiye 2.si Oldu

  Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri katıldıkları yarışmalarda derece elde etmeyi bir gelenek haline getirdiler. Bu sefer dünyanın en büyük şirketlerinden Samsung Electronics ile Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Kidz TV işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Mucitleri” adlı bilim yarışmasına katılan merkez öğrencisi Şehri Sude Kahraman, “Basston” adlı projesiyle Türkiye ikincisi oldu. Geleceğin...

  Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması

  Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yar...

  Verimlilik Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrencilere Yönelik “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” Başladı 2014 yılından itibaren Bakanlığımızın kuruluş tarihi dikkate alınarak “Verimlilik Haftası” etkinlikleri Haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecektir. Hafta kapsamında, önümüzdeki yıllarda söz konusu etkinliklerin yurt geneline yaygınlaştırılarak verimlilik bilincini kamuoyuna benimsetmek amacıyla çeşitli konferans, sempozyum, panel, seminer...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  logistics kampi yakın yaşam