Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
Deney Vision Proje Yarışması
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • Deney Vision Proje Yarışması
  Deney Vision Proje Yarışması

  Deney Vision Proje Yarışması için Başvurular Başladı

  Türkiye ve dünyada çeşitli merkezlerde proje yarışmaları yapıldı. Ancak böylesi ilk defa oluyor. Artık proje yarışmalarında öğrenciler kendi sesleri ve görüntüleriyle bilimsel projelerine hayat verecekler, görsellik katacaklar ve projelerinin kısa film tadında belgeselini çekecekler.

  Öğrenciler, yarışmaya ilginç bir deney, proje, parlak bir fikir, araştırma veya bilimsel bir çalışma ile katılabilecekler. Veya kendi okullarındaki proje veya dönem ödevini bu şekilde hazırlayabilecekler. Yapılan çalışmayı görüntüleyerek max. 10 dakikayı geçmeyecek bir kısa film haline getirmeleri ve youtube, dailymotion sitelerine yükleyerek yarışmaya başvurmaları yeterli olacak. Öğrenciler, kendi çektikleri orjinal video görüntülerini derleyerek kendi belgesellerinin yönetmeni olacaklar ve çalışmalarını tüm dünyaya duyurma fırsatı bulacaklar.

  Haydi gençler yarışmaya!
  Öğretmenlerinizle birlikte hediyeleri kazanmaya…
  MEB OKULLARINDA 13-19 YAŞ ÖĞRENCİLERİ ARASINDA
  DENEY-VİZYON PROJE YARIŞMASI

  Yarışma Konusu : İlginç deney, proje, parlak bir fikir, araştırma veya bilimsel bir çalışmanın kısa filmi

  AMAÇ VE İÇERİK
  Yarışmada Türkiye genelindeki Doğa Koleji öğrencilerinin ve MEB okullarındaki öğrencilerin çekecekleri kısa filmler değerlendirilecektir. Yarışmanın amacı; öğrencilerin gündelik hayatta karşılaştıkları olaylar karşısında, gözlem yapmaya teşvik etmek ve yaptıkları gözlemden bir proje oluşturmaya yönlendirmektir.

  KATILMA KOŞULLARI
  1.Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda tüm öğrencilere açıktır.
  2.Yarışmaya eser gönderen kişiler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Doğa Koleji kısa filmlerle ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
  3.Adaylar en fazla 1 adet kısa film çalışması ile yarışmaya katılabilir. Yarışma bireyseldir. Grup olarak yarışmaya katılım kabul edilmeyecektir.
  4.Yarışmaya katılmak için 13-19 yaşları arasında olmak yeterlidir. Ödül kazanan eserlerin sahipleri, öğrenci olduklarını belgelemek durumundadırlar.
  5.Yarışma şartnamesi, www.dogakoleji.com ya da facebook ve twitter web sayfalarında temin edilebilir.
  6.Yarışmaya katılacak çalışmalar “youtube veya dailymotion” video sitelerine yüklenerek ilgili link yarışmanın internet sitesindeki http://www.dogakoleji.com/deney-vision/ başvuru bölümüne eklenmesi gerekir. Kısa filmi yüklemek için kısa filmin adı ve tanıtıcı en az 4 anahtar kelime girilmesi gerekir.

  Örnek:

  Kısa Filmin Başlığı: Elektroliz deneyi

  Anahtar Kelimeler: Deney, elektroliz, kimya, proje…
  7.Yarışmaya katılacak çalışmalar orijinal halleri ile yüklenmelidir.
  8.Çalışmada ele alınacak bilimsel tema serbesttir. Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.
  9.Yarışmaya katılan eserlerin kullanım hakkı DOĞA’ya aittir. DOĞA gelen eserlerin yarışmaya katılabileceğine onay verdikten sonra, eserler tüm iletişim ortamlarında ve sosyal paylaşım ağlarında yayınlanabilir.
  10.Yarışmaya katılan eserler arasından Seçici Kurul, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda dereceye girmeye en uygun eserleri belirleyecektir. Ödüle layık eser bulunup bulunmaması, ödüllerin bir kısmının dağıtılıp dağıtılmaması Seçici Kurul’un takdirindedir.
  11.Çalışmanın özgün olması, daha önce hiç bir yerde kullanılmamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir. Yarışma sonucunda, seçici kurulun ödüle layık gördüğü bir kısa filmin, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eşzamanlı, başka bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi istenir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve / veya almamış yarışmacılar açısından herhangi bir talep hakkı doğurmaz.
  12. DOĞA Okulları her zaman, önceden her hangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın, yarışmayı iptal edebilir, koşullarını değiştirebilir, seçici kurul üyelerinde değişiklik yapabilir. Bu durumda yarışmacılar herhangi bir hak ileri süremezler.
  13.Yarışmaya katılacak projenin kısa filmi movie maker, camtasia studio…vs gibi video hazırlama programları ile kısaltılıp kurgulanarak, istenirse seslendirme, altyazı, müzik vs. eklenerek hazırlanabilir.
  14.Kısa filmin süresi 10 dakikayı geçmemelidir.
  15.Yarışmaya katılan herkes yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

  YARIŞMA KOŞULLARI
  1.Deney vizyon proje yarışmasında yarışan tüm öğrenciler DOĞA tarafından belirlenen tüm kuralları kabul etmek zorundadırlar.
  2.Tüm projeler ahlaki kuralları kabul etmek zorundadır.
  3.Tüm katılımcılar Deney vizyon proje yarışmasında tanımlanan kurallara uygun projeler seçmek zorundadırlar.
  4.Projeler profesyonel bilim adamları tarafından yönlendirilerek daha büyük bir proje haline gelebilir, fakat katılımcı kendisinin üzerinde aktif olarak çalıştığı kısmı arz edebilir.
  5.Tüm öğrenciler projelerini Deney vizyon proje yarışması web sitesine kayıt ettirmek ve gerekli bilgileri arz etmek zorundadırlar.
  6.Ayrıca gerekli bilgiler proje mentörleri (danışman öğretmen) içinde girilmiş olmalıdır.
  7.Öğrenciler kısa filmlerini online kayıt sürecinin son günü olan 28 Aralık 2012 tarihine kadar online site üzerinden tamamlamaları ve yüklemeleri gerekir.
  8.Kısa filmler proje ile ilgili olmalıdır. Projeyi yargılama kriterleri katılımcının hazırladığı kısa filmin performansının değerlendirilmesi ile olur.
  9.Tüm Deney vizyon proje yarışması sergileyicileri Deney vizyon proje yarışması güvenliğine ve koşullarına razı gelmek zorundadır.

  ÖDÜLLER

  1.olan Öğrenciye : Activ Tab (Android işlemcili)
  2.olan Öğrenciye : Vestel 3D monitör
  3.olan Öğrenciye : Monoküler mikroskop
  Mansiyon ödülü alan öğrenciye: Solar Cell Dolly
  Ayrıca ilk üçe giren öğrencilerin proje hazırlamasına yardımcı olan mentörlere (danışman öğretmenlere):
  1.olan öğrencinin danışman öğretmenine: Activ Tab (Android işlemcili)
  2.olan öğrencinin danışman öğretmenine: Vestel 3D monitör
  3.olan öğrencinin danışman öğretmenine: DIY Skeleton Model

  SEÇİCİ KURUL

  Dr. Özden Sarıtaş
  3 jüri üyesi daha belli olunca yazılacak.

  ÖNEMLİ TARİHLER
  Başvuru için son tarih : 28 Aralık 2012
  Kurul Değerlendirmesi: 28 Aralık 2012 – 2 Ocak 2013
  Yarışma Sonuçlarının açıklanması: 3 Ocak 2013
  Ödül Töreni yeri: İstanbul Ataşehir Doğa Koleji

  DOĞA gerekli gördüğü takdirde belirtilen tarihlerde değişiklik yapabilir.

  İLETİŞİM
  fatih.akarcali@dogakoleji.com

  Doğa Koleji Genel Merkez
  Barbaros Mah. Halk Cad. Kardelen Sok. No:2 Incity B Blok
  Ataşehir – İstanbul
  Tel: 444 3642

  Gelen aramalar: deney vizyon doğa koleji,deney vision proje yarışması

  BENZER HABERLER

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

  Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015 başvuruları başladı.   Gençler öyküleriyle Türkiye’yi resmediyor!   Günışığı Kitaplığı’nın, yurt çapında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini öykü yazmaya davet ettiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na katılım her yıl artıyor. Gençler kaleme aldıkları öykülerle, ülke gündeminden ve sorunlardan nasıl etkilendiklerini dile getiriyorlar.   Çocuklar ve...

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo Yarışması

  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı...

  İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “bu sene“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı Slogan ve Logo yarışmasının dördüncüsünü Akyurt Belediyesi ile beraber düzenlediklerini özellikle esere saygı ve korsan konusundaki hassasiyeti için Akyurt Belediye Başkanı Sayın Gültekin Ayantaş’a ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı...

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması

  İnovasyon Yarışması – 17 Ekim 2014 Yenilikçi projeleri olan tüm öğrencileri bekliyoruz! İnovasyon Yarışması Şartnamesi (TİM,İOSB ve BAŞAKŞEHİR İNOVASYON ve TEKNOLOJİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE) 1- ORGANİZASYON İnovasyon Yarışması; * Türkiye İhtacatçılar Meclisi (TİM) * Başakşehir Belediyesi *Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ( Başakşehir Living Lab) ve * İkitelli Organize Sanayi...

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  Bu Benim Eserim Başvuru Klavuzu 2015

  2014‐2015 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK X. MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ ‐BU BENİM ESERİM‐ PROJE YARIŞMASI BAŞVURU KILAVUZU ÖNSÖZ Bu kılavuz MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK İş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması”na katılacak öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Proje çalışması yapan...

  46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

  46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PR...

  TÜBİTAK 46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI 2015 Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir....

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  logistics kampi yakın yaşam