Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
 » 
Bilim ve Sanat Merkezlerinini Performans Belirleme Sınavı Başvuru İşlemleri
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • Bilim ve Sanat Merkezlerinini Performans Belirleme Sınavı Başvuru İşlemleri
  Bilim ve Sanat Merkezlerinini Performans Belirleme Sınavı Başvuru İşlemleri

  TC

  İSTANBUL VALİLİĞİ

  İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖZEL VEYA ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ TANILAMA SINAVI BAŞVURU SÜRECİ

   

  2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı için Ataşehir-İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’ne sınavla 30 (Otuz) Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne de 80(Seksen) yeni öğrenci alınacaktır.

  Yapılacak olan “Tanılama Sınavı” bilgi veya başarı ölçme aracı değildir. Kalıtsal  veya çevresel faktörlere bağlı kombinasyonlarla oluşmuş hazır bulunuşluk düzeyleri bakımından üst düzey performans gösterebilen; genel eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü normal eğitim programlarının bilişsel ve duyuşsal açıdan kendilerini tatmin etmemesi nedeniyle farklılaştırılmış programlara ihtiyaç duyan bireyleri tarayarak belirleme sürecidir.

  A) BAŞVURU KOŞULLARI

  1. İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi İçin :

  İstanbul İli Anadolu Yakası’nda bulunan resmi veya özel ilköğretim okullarının          3. (Üçüncü) sınıfında eğitim görüyor olmak.

  1. Beşiktaş Bilim ve Sanat merkezi İçin:

  İstanbul İli Avrupa Yakası’nda bulunan resmi veya özel ilköğretim okullarının     3.(Üçüncü) sınıfında eğitim görüyor olmak

  B) BAŞVURU TARİHLERİ

  • Başvurular 23/02/2011 – 01/04/2011 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, son günün mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir.

   

  C) BAŞVURUYU KİMLER YAPABİLİR?

  • Başvuruyu sınava girmesi öngörülen öğrencilerin sınıf öğretmenleri yapabilirler.

   

  D) BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

  1. Sınav Ücreti İşlemleri:

   

  1.1.Bireysel sınav ücreti işlemleri:

  1.1.1.      İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuru yapacak adaylar için:

  • Sınava girecek her öğrenci için “Sınav ücreti” olan 25 TL Denizbank Moda şubesiİstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Okul Aile Birliği 3140-2270349-352 No’lu Sınav Hesabı”na öğrencinin T.C. Kimlik Numarası belirtilerek yatırılacak.[1] ve banka dekontu, başvuru işlemlerini yapacak olan öğretmenlere teslim edilecektir.

   

  1.1.2.      Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuru yapacak adaylar için:

  • Sınava girecek her öğrenci için “Sınav ücreti” olan 25 TL Denizbank Zincirlikuyu ŞubesiBeşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi 9142-4621250-354 No’lu (TR940013400000462125000005 IBAN No’lu Sınav Hesabı”na öğrencinin T.C. Kimlik Numarası belirtilerek yatırılacak.[2] ve banka dekontu, başvuru işlemlerini yapacak olan öğretmenlere teslim edilecektir.

   

  1.2.Toplu sınav ücreti işlemleri:

  • Okullar, istemeleri halinde, sınava girecek öğrencilerin ücretlerini topluca yatırabileceklerdir. Bu işlem sırasında banka dekontunun açıklama kısmına; sınav ücreti yatırılan  öğrencilerin sayısı ile söz konusu  okulun adı ve “Kurum kodu” bilgileri mutlaka yazdırılacaktır.

   

  1. Elektronik Gözlem Formu Doldurma İşlemleri

   

  2.1.İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuru yapacak adaylar için (Anadolu Yakası);

  • Başvuruyu yapacak olan sınıf öğretmenleri, İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nin, http://www.istanbulbilsem.k12.tr  adlı web sitesinin ana sayfasında bulunan başvuru linkinden veya http://basvuru.istanbulbilsem.k12.tr  adresini tıklayarak;

   

  2.2.Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuru yapacak adaylar için (Avrupa Yakası);

  • Başvuruyu yapacak olan sınıf öğretmenleri, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nin www.besiktasbilsem.k12.tr adlı web sitesinin ana sayfasında bulunan başvuru linkinden

   

  başvuru paneline ulaşabilirler.

  • Başvuru panelindeki kullanıcı adı ve şifre bilgilerine okulların “kurum kodu” bilgilerinin girilmesi yeterlidir.
  •  Sisteme girildikten sonra “Üstün Yetenekli Çocuğun Özellikleri” adlı yazının okunması önemle tavsiye edilir. Bu yazının okunduğuna dair “tik”in konmasının ardından “Başvuru formunu indir” butonu tıklanarak 53 Maddeden oluşan elektronik gözlem formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra “Gönder” butonuna basılarak başvuru işlemi tamamlanır.

   

  E) SINAV

  1. Sınav Giriş Belgesi

   

  Sınava girecek her öğrenci başvuru panelinden indireceği bir “Sınav Giriş Belgesi” ile sınava girebilecektir. Bu belgede Adaya ait kimlik bilgileri ile sınav yeri, sınav tarihi, sınav saati bilgileri bulunacaktır.

        2. Sınav Süreci

        Tanılama sınavı iki aşamadan oluşmaktadır.

   Birinci aşamada aday öğrenciler; ikametlerine yakın sınav merkezlerinde grup testine alınacaklardır.

  Bu test sonucunda İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuran öğrenciler arasından başarılı olan 90 öğrenci ikinci aşamada İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nde;

  Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuran öğrenciler arasında başarılı olan 240 Öğrenci de Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde -bireysel olarak- yapılacak “Zihinsel Performans Testi”ne çağrılacaklardır.

  F) SONUÇLARIN DUYURULMASI

        Birinci aşamada yapılacak grup testi sonuçları, Ataşehir-İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nin            http://www.istanbulbilsem.k12.tr ve Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nin http://www.besiktasbilsem.k12.tr  adlı web sitelerinden ilgili link tıklanarak açılan panele aday öğrenciye ait TC Kimlik Numarasıyla girilerek öğrenilebilecektir. Grup tanılama sınav sonuç kısmında adayın 2. Aşamaya geçip geçemediği görülecek ve puan belirtilmeyecektir.

   İkinci aşamaya hak kazanan öğrencilere söz konusu panelde İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi ve Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde ayrı ayrı yapılacak olan “Zihinsel Performans Testi” için hangi gün ve saate randevu verildiği görülecektir.

  İkinci aşama sınavının alan uzmanları tarafından tamamlanmasının ardından oluşan puan sıralaması İl Sınav Komisyonu tarafından MEB Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne sunularak İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi(Anadolu Yakası) ve Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi(Avrupa Yakası) kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere ait sınav sonuçları, Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilip kesin kontenjanın  onaylanmasının ardından 2011 Yılı Ağustos Ayı sonunda açıklanacaktır.

       G) SINAVA İTİRAZ

              Sınava itiraz, sonuçların açıklandığı tarihi takip eden ilk 7 gün içinde yapılabilir. İtirazlar Tanılama Komisyonu tarafından değerlendirilerek yasal süresi içinde dilekçe sahibine bildirilecektir. Sınava yapılan itirazlarda, evrakın aslı veya fotokopisi yargı organları dışında aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez veya verilmez.

   

   H) KAYIT İŞLEMLERİ

              Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından söz konusu merkezlere kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerimizin kesin kayıt işlemleri, 05 Eylül-30 Eylül 2011 tarihleri arasında, randevu usulüyle yapılacaktır.

              Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  İSTANBUL İL SINAV YÜRÜTME KURULU

  İLETİŞİM

  İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

    0212 455 04 00-99      0212 455 06 80 – 0212 455 0681 -  0212 455 0694
    0 212 528 10 54  –  0212 519 34 79
    ozelkalem34@meb.gov.tr, istanbulmem@meb.gov.tr, ozelegitim34@meb.gov.tr
    http://istanbul.meb.gov.tr,

   

  ADRES: Ankara Cad. No: 2 Cağaloğlu Fatih/İstanbul

  İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

     0216   455 28 43

     0216  455 28 42

     bilgi@istanbulbilsem.k12.tr

         eyuphelvaci@istanbulbilsem.k12.tr

         veli.ozcelik@hotmail.com

         tolun.burak@yahoo.com

     http://www.istanbulbilsem.k12.tr

  ADRES: Meriç Caddesi 6/2 Ataşehir/İstanbul

  BEŞİKTAŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ

     0212 274 57 51

      besiktasbilsem@gmail.com        

         akboga.mehmet@gmail.com

     http://www.besiktasbilsem.k12.tr


  [1] Sınav ücreti, Denizbank şubelerinden kesinlikle herhangi bir provizyon ücreti ödemeden yatırılacaktır

  [2] Sınav ücreti, Denizbank şubelerinden kesinlikle herhangi bir provizyon ücreti ödemeden yatırılacaktır

  Gelen aramalar: ilk öğretim bilim sanat okulu sınav,antalya-konyaaltı bilim ve sanat merkezi sınavı,Bilim Sanat Okulları Sınav Soruları,bilim sanat sinavini kazanmak icin,bilim sınavları,malatya 4 cu bilim sanat sinav sonuc,malatya bilim sanat merkezi 2 sınıf sınav sonuçları

  BENZER HABERLER

  Soru Maratonu 2014

  Soru Maratonu 2014

  Türkiye Zeka Vakfı’nın her yıl düzenlediği haftalık zeka soruları yarışması “Soru Maratonu”, 30 Temmuz 2014 Çarşamba 14:00′da başlıyor. Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı’nın hazırlayacağı sorulardan oluşan Soru Maratonu, bu yıl 14. yaşını kutluyor. Yirmi hafta sürecek olan yarışmaya http://sorumaratonu.tzv.org.tr/2014 adresinden ulaşılabilecek. Matematik ve zeka oyunlarına ilgi duyan herkesi Soru...

  Türkiye’ deki Çocuk Üniversiteleri

  Türkiye’ deki Çocuk Üniversiteleri

  Namık Kemal Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://cocukuniversitesi.nku.edu.tr/ Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://cocukuniversitesi.omu.edu.tr/   Üsküdar Çocuk Üniversitesi www.uskudarcocukuniversitesi.com/‎ Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://www.cocuk.anadolu.edu.tr/ Bursa Çocuk Üniversitesi www.bursacocukuniversitesi.com/‎ Ankara Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://cocukuniversitesi.ankara.edu.tr Uludağ Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Enderun Çocuk Üniversitesi İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://kemerburgazcocukuni.com/ Sinop Üniversitesi Çocuk Üniversitesi İnönü Üniversitesi Çocuk Üniversitesi  http://uyem.inonu.edu.tr/ İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Üniversitesi http://www.uskudarcocukuniversitesi.com/2013/?page_id=4098

  Ege Üniversitesinden Kamuoyuna

  Ege Üniversitesinden Kamuoyuna

  İçinde bulunduğumuz coğrafyada şiddet ve güç çatışmaları sonucu yaşanan kaygı verici gelişmeler sürmektedir. Orta Doğu’da yaşanan son gelişmeler, Gazze’de yaşanan kayıplar, Ege Üniversitesi Ailesini derinden üzmüştür. 8 Temmuz 2014 günü Gazze Şeridi’nde hava harekâtı şeklinde başlayan ve ardından kara harekâtıyla devam eden saldırılar, uluslararası ve bölgesel barışı tehdit eden bir...

  TÜBİTAK Avrupa Yatırım Fonu ile Teknoloji Transfer Hızlandırıcısı Projesi

  TÜBİTAK Avrupa Yatırım Fonu ile Teknoloj...

  Türkiye’nin İlk Teknoloji Transfer Hızlandırıcı PROJESİ BİLGİLENDİRME Toplantısına Davet Avrupa Yatırım Fonu (“AYF”) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (“TÜBİTAK”), bir fon kurmayı hedefleyen fon yöneticileri veya bireyleri Türkiye Teknoloji Transfer Hızlandırıcı (“TTH Türkiye”) Projesi hakkında AYF tarafından yapılacak olan sunuma davet etmektedir. Ar-Ge çalışmalarının ticarileştirilmesi Türkiye’de finansman açığından...

  TÜBİTAK M-ERA.NET 2014 Çağrısı

  TÜBİTAK M-ERA.NET 2014 Çağrısı

  M-ERA.NET, Avrupa ülkeleri arasında malzeme bilimi ve mühendisliği konularında güçlü araştırma ve geliştirme ortaklıklarının kurulması amacıyla Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. Proje çağrısına en az 2 farklı ülkeden 3 katılımcıyı içeren tüm konsorsiyumlar katılabilecektir. Projeye, farklı ülkeleden bölgesel veya ulusal bazda araştırmalara...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  Avrupa Bilim Festivali yakın yaşam Biyoloji öğrenci kongresi akıl karı yarışma Öğrenci Yurtları Sitesi YURTPARK.NET Chem Show Eurasia Özel Ders Su Haberleri