bilişim zirve
Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
TÜSİAD
Bilim Eğitimi Yarışması
 » 
BEŞİKTAŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖZEL VEYA ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ TANILAMA SINAVI BAŞVURUSU
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • BEŞİKTAŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖZEL VEYA ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ TANILAMA SINAVI BAŞVURUSU
  BEŞİKTAŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖZEL VEYA ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ TANILAMA SINAVI BAŞVURUSU

  2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı için Beşiktaş Bilin ve Sanat Merkezi’ne sınavla 50 (Elli) yeni öğrenci alınacaktır.
  Yapılacak olan “Tanılama Sınavı” bilgi veya başarı ölçme aracı değildir. Kalıtsal  veya çevresel faktörlere bağlı kombinasyonlarla oluşmuş hazır bulunuşluk düzeyleri bakımından üst düzey performans gösterebilen; genel eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü normal eğitim programlarının bilişsel ve duyuşsal açıdan kendilerini tatmin etmemesi nedeniyle farklılaştırılmış programlara ihtiyaç duyan bireyleri tarayarak belirleme sürecidir.

  A) BAŞVURU KOŞULLARI

  1. Beşiktaş Bilim ve Sanat merkezi İçin:
  İstanbul İli Avrupa Yakası’nda bulunan resmi veya özel ilköğretim okullarının     3.(Üçüncü) sınıfında eğitim görüyor olmak

  B) BAŞVURU TARİHLERİ

  • Başvurular 06/02/2012 – 30/03/2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, son günün mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir.

  C) BAŞVURUYU KİMLER YAPABİLİR?

  • Başvuruyu sınava girmesi öngörülen öğrencilerin sınıf öğretmenleri yapabilirler.

  D) BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

  1. Sınav Ücreti İşlemleri:

  1.1. Bireysel sınav ücreti işlemleri:

  Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne Müracaat edecek adaylar için:

  • Sınava girecek her öğrenci için “Sınav ücreti” olan 25 TL Denizbank Zincirlikuyu Şubesi “Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi 9142-4621250-354 No’lu (TR940013400000462125000005 IBAN No’lu Sınav Hesabı”na yatırılacak.  ve banka dekontu, başvuru işlemlerini yapacak olan öğretmenlere teslim edilecektir.

  1.2. Toplu sınav ücreti işlemleri:

  • Okullar, istemeleri halinde, sınava girecek öğrencilerin ücretlerini topluca yatırabileceklerdir. Bu işlem sırasında banka dekontunun açıklama kısmına; sınav ücreti yatırılan  öğrencilerin sayısı ile söz konusu  okulun adı ve “Kurum kodu” bilgileri mutlaka yazdırılacaktır.
  2. Elektronik Gözlem Formu Doldurma İşlemleri

  2.1. Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne müracaat edecek adaylar için (Avrupa Yakası);

  • Başvuruyu yapacak olan sınıf öğretmenleri, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nin www.besiktasbilsem.k12.tr adlı web sitesinin ana sayfasında bulunan başvuru linkinden başvuru paneline ulaşabilirler.

  • Başvuru panelindeki kullanıcı adı ve şifre bilgilerine okulların “kurum kodu” bilgilerinin girilmesi yeterlidir.
  •  Sisteme girildikten sonra “Üstün Yetenekli Çocuğun Özellikleri” adlı yazının okunması önemle tavsiye edilir. Bu yazının okunduğuna dair “tik”in konmasının ardından “Başvuru formunu indir” butonu tıklanarak 53 Maddeden oluşan elektronik gözlem formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra “Gönder” butonuna basılarak başvuru işlemi tamamlanır. Bundan sonra BİLSEM, gerekli kontrolleri yaparak en geç1 gün içinde onay işlemini gerçekleştirir.

  E) SINAV

  1. Sınav Giriş Belgesi

  Sınava girecek her öğrenci başvuru panelinden indireceği bir “Sınav Giriş Belgesi” ile sınava girebilecektir. Bu belgede Adaya ait kimlik bilgileri ile sınav yeri, sınav tarihi, sınav saati bilgileri bulunacaktır.
   
        2. Sınav Süreci

  Tanılama sınavı iki aşamadan oluşmaktadır.
  Birinci aşamada aday öğrenciler; ikametlerine yakın sınav merkezlerinde grup testine alınacaklardır.

  Bu test sonucunda Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne başvuran öğrenciler arasında başarılı olan 150 Öğrenci ikinci aşamada Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde “Bireysel Performans Testi”ne çağrılacaklardır.
   
  F) SONUÇLARIN DUYURULMASI

   Birinci aşamada yapılacak grup testi sonuçları, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nin http://www.besiktasbilsem.k12.tr  adlı web sitelerinden ilgili link tıklanarak açılan panele aday öğrenciye ait TC Kimlik Numarasıyla girilerek öğrenilebilecektir. Grup tanılama sınav sonuç kısmında adayın 2. Aşamaya geçip geçemediği görülecek ve puan belirtilmeyecektir.
   İkinci aşamaya hak kazanan öğrencilere söz konusu panelde Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan “Bireysel Performans Testi” için hangi gün ve saate randevu verildiği görülecektir.
  İkinci aşama sınavının alan uzmanları tarafından tamamlanmasının ardından oluşan puan sıralaması İl Sınav Komisyonu tarafından MEB Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne sunularak Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi(Avrupa Yakası) kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere ait sınav sonuçları, Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilip kesin kontenjanın onaylanmasının ardından 2012 Yılı Ağustos Ayı sonunda açıklanacaktır.

       G) SINAVA İTİRAZ

   Sınava itiraz, sonuçların açıklandığı tarihi takip eden ilk 7 gün içinde yapılabilir. İtirazlar Tanılama Komisyonu tarafından değerlendirilerek yasal süresi içinde dilekçe sahibine bildirilecektir. Sınava yapılan itirazlarda, evrakın aslı veya fotokopisi
  yargı organları dışında aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez veya verilmez.

   H) KAYIT İŞLEMLERİ

   Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’ne kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerimizin kesin kayıt işlemleri, 03 Eylül-28 Eylül 2012 tarihleri arasında, randevu usulüyle yapılacaktır.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  İSTANBUL İL SINAV YÜRÜTME KURULU
  İLETİŞİM

  İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

    0212 455 04 00-99      0212 455 06 80 – 0212 455 0681 -  0212 455 0694
    0 212 528 10 54  –  0212 519 34 79
    ozelkalem34@meb.gov.tr, istanbulmem@meb.gov.tr, ozelegitim34@meb.gov.tr

    http://istanbul.meb.gov.tr,
  ADRES: Ankara Cad. No: 2 Cağaloğlu Fatih/İstanbul

  BEŞİKTAŞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

      02122745751
       besiktasbilsem@gmail.com  
         akboga.mehmet@gmail.com

      http://www.besiktasbilsem.k12.tr

  Gelen aramalar: BEŞİKTAŞ BİLLİM SANAT MERKEZİ,beşiktaş üstün yetenek sınav sonuçları,ustun zekalilar sinav takvimi

  BENZER HABERLER

  UYCEP Yaz Programı

  UYCEP Yaz Programı

  Uluslararası Yetenekli Çocuklar Eğitim Programı (UYCEP) ile gerçekleştirilecek yeni bir yaz programında birlikteyiz. Çalışmaya birçok akademisyen başta olmak üzere, üstün yetenekliler eğitimi alanında çalışan bilim uzmanları ve eğitmenler de destek sağlayacaktır. Çocuklarımızın farklı yetenek alanlarına yönelik tasarlanan çalışmaların 25 Ağustos 2014 – 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Üstün...

  Türkiye’nin En Verimli Projesi

  Türkiye’nin En Verimli Projesi

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Verimlilik Temalı Fikir Yarışması’nda Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Emin Mete Ertana, “Ecolift” adlı proje ile Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Yüksek binalarda kullanılan asansör sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak, mekanik aşınmayı ve zaman kaybını engellemek amacıyla hazırlanan projenin danışmanlığını...

  BİLSEM’den Bilim ve Sanat Şenliği

  BİLSEM’den Bilim ve Sanat Şenliği

  Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Bilim ve Sanat Şenliği düzenlendi. İki gün süren etkinlikte Niğde halkına bilim ve sanatın güzellikleri yaşatıldı. Kültür Merkezi’ndeki programın açılışına Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Afet Müdürü Şevki Türk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer, Şube Müdürleri Abdurrahman Vural, Recep Koçer...

  Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı

  Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğ...

  SINIRLI SAYIDA KONTENJANIMIZ İÇİN GEÇ KALMAYIN… TÜZDEV Yaz Okulu Eğitim Programımız: 1.Dönem: 23 Haziran-4 Temmuz 2.Dönem: 4 Ağustos-15 Ağustos Hafta içi hergün 9:30-17:00 Akademik program: 1-Düşünme Becerileri 2-Çocuklar için Felsefe Atölyesi 3-Yaratıcı Düşünme Atölyesi 4-Bilim (buluş) Atölyesi 5-Zeka (Akıl oyunları) Atölyesi 6-Kriptoloji Atölyesi 7-Yaratıcı Drama 8-Liderlik 9-Yabancı Dil (İng./Almanca) Spor...

  Wisc-R Zeka Testi Eğitimi İstanbul

  Wisc-R Zeka Testi Eğitimi İstanbul

  WISC-R TESTİ (WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA ÖLÇEĞİ ) UYGULAYICI YETİŞTİRME EĞİTİMİ EĞİTİMİN İÇERİĞİ VE AMACI : WISC-R zeka testini uygulama , sonuçlarını değerlendirme ve raporlama konusunda yeterlilik kazandırmak . TESTİN TANITIMI : Wısc-r testi Türkiye ‘de standardizasyonu yapılmış en çok kullanılan zeka testidir.Sözel ve performans testleri toplam 12 alt testten...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  Yorum yapma kapalı.
  yakın yaşam akıl karı yarışma Öğrenci Yurtları Sitesi YURTPARK.NET Chem Show Eurasia Özel Ders Su Haberleri