Eğitim Teknolojileri Zirvesi
Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
reklam
 » 
19.Inepo Çevre Proje Yarışması
a aa
19.Inepo Çevre Proje Yarışması
19.Inepo Çevre Proje Yarışması

19.Inepo Çevre Proje Yarışması, yarışma takvimi belli oldu.


INEPO, insanlığın ortak mirası olan dünyadaki sağlıklı hava, temiz içme suyu, güvenli besin kaynakları ve gezegenimizdeki tür çeşitliliğini yok eden unsurlara karşı biyoloji, fizik, kimya, sağlık ve sosyal bilimler yönüyle hazırlanan projelerin gerçekleştirilmesi için her yıl düzenlenen uluslar arası organizasyon.

Yarışmanın Takvimi ve Program

03 Ocak 2011:  Online Başvuruların Başlaması
18 Şubat 2011 Cuma : Online Başvuruların Sona Ermesi
18 Şubat – 26 Mart 2011 : Ön Değerlendirme
26 Mart 2011 Cumartesi : Sergiye Davet Edilecek Projelerin Duyurulması
09 – 10 Nisan 2011 : Projelerin Sergilenmesi
10 Nisan 2011 Pazar : Ödül Töreni
19. Inepo İlköğretim ve Ortaöğretim  Çevre Proje Yarışması Katılım Kuralları

İnsanlığın ortak mirası olan dünyadaki sağlıklı hava, temiz içme suyu, güvenli besin kaynakları ve  gezegenimizdeki tür çeşitliliğini yok eden unsurlara karşı biyoloji, fizik, kimya, sağlık ve sosyal bilimler yönüyle hazırlanan   projeler,   Çevre   Proje   Yarışmasına   katılabilir.

Başvuru Kriterleri

Yarışmaya Türkiye’deki bütün İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri katılabilecektir.

Yarışmada İlköğretim projeleri ; Çevre Biyolojisi , Çevre Kimyası, Çevre Sağlık , Çevre Sosyal, Çevre Fizik, Çevre ve Görsel Sanatlar ve Çevre İstanbul  olmak üzere 7 kategoride , Ortaöğretim projeleri ;  Çevre Biyolojisi , Çevre Kimyası, Çevre Sağlık , Çevre Sosyal, Çevre Fizik, Çevre ve Görsel Sanatlar ve Çevre İstanbul  olmak üzere 7 kategoride değerlendirilecektir.

Yarışma sergisi  09 – 10 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır.

Müracatlarda aşağıda yazılı bulunan bilgiler www.inepo.com adresinden “online” olarak girilecektir.

a) Katılım Formu
b) Proje özeti
c) Projenin geniş raporu
d) Proje ile ilgili fotoğraflar
e) Vesikalık öğrenci fotoğrafları

Müracaatlar 03 Ocak 2011 tarihinde başlayacak ve  18 Şubat 2011 Cuma günü 17:00’ e kadar yapılabilecektir.

Proje sahibi projesinin kopyalanmasını, elektronik, yazılı, görsel ve işitsel medyada kullanılmasının iznine başvurularak yapılmasını istiyorsa, yarışma öncesinde patent başvurusu yapması tavsiye edilir.

Başvuran projelerin tamamının veya belli bir kısmının başka bir projeden veya     çalışmadan alıntı olduğu tesbit edilir ise yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun proje ve proje sahipleri yarışmadan çıkarılacaktır.

Projelerin değerlendirmeleri Üniversite Öğretim Üyeleri tarafından yapılacaktır.
INEPO Proje Kriterleri

Proje, en fazla iki (2) öğrenci ve 1 Danışman Öğretmen ile hazırlanabilir. ( Bir öğrenci iki ayrı projeyle yarışmaya katılamaz. )

Gönderilecek olan projelerin tüm aşamaları Uluslararası bilimsel çalışma kurallarına uymak zorunda olup, sorumluluğu proje sahiplerine aittir.

Jürinin, projenin geniş raporunu ve özetini incelemesi sonucu, ön elemeden geçen projelerden yarışma için sergilenecek olanlar, 26 Mart 2011’de   www.inepo.com adresinden duyurulacaktır.

Kırtasiye malzemelerinin temini ve panoda sergilenecek olan dokümanların hazırlanması yarışmacıların yükümlüğündedir.

Sergilenecek olan projeler “Jüri” tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirilecektir. Öğrenciler, jürinin sorduğu sorulara cevap vererek projelerini savunacaklardır.

Öğrenciler yaptıkları çalışmaları proje başlangıcından itibaren defter şeklinde zaman  belirterek kaydetmeli ve bu Proje Defterini jüri üyelerine gösterebilmelidir.

Başvuran projeler 2009 yılından daha öncesinde hazırlanmış olmamalıdır.

‘Online’ başvurularda bilgi eksikliği olan projeler kabul edilmeyecektir.
Çevre ve Görsel sanatlar Kategorisi

Bu kategoriye tüm İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri Çevre Konulu Afiş,  Şiir, Kısa film, Şarkı(Klip), Animasyon  ve Sunum ile katılabilecektir.

Afiş dışında gönderilecek materyal, çevre içerikli görselle zenginleştirilerek hazırlanmalı ve 5 dakikayı geçmeyecek şekilde ‘‘.wmv’’, ‘‘.ppt’’ ve ‘‘.swf’’ formatında olmalıdır.

Afiş hazırlayan yarışmacılar çalışmalarını ‘‘jpg, png, gif, bmp’’ olarak gönderebileceklerdir. Afişler 1772*2481 pixels veya 25*35 cm boyutlarında olmalıdır.

Başvuruda yukarıda belirtilen formatlar dışında gönderilen içerik kabul edilmeyecektir.

Çalışmalar Çevre problemlerine yaklaşım  ve görsellik yönüyle seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

Bu kategoriye katılan çalışmalar özgün ve öğrencilerin kendi çalışmaları olmalıdır. Özgün olmadığı tespit edilen çalışmalar hangi aşamada olursa olsun yarışmadan çıkarılacaktır.

Çalışmaların içeriğinde herhangi bir kurum, kuruluş veya kişiyi küçük düşürücü, yargılayıcı bir görsel öge veya ifade bulunmamalıdır.

Çevre ve Görsel Sanatlar kategorisine son başvuru tarihi 18 Şubat 2011’dur.

Yarışmanın sonuçları 26 Mart 2011 tarihinde duyurulacak ve kazanan katılımcıların 10 Nisan 2011 tarihinde yapılacak ödül töreninde hazır bulunmaları istenecektir.

Yarışma sonunda birinci olan projeye 750 TL , ikinci olan projeye 500 TL ve üçüncü olan projeye 250 TL. ödül verilecektir. Ödüller sadece proje başına  verilecek ayrıca öğrencilerin okullarına ve okul müdürlerine de sertifika gönderilecektir.
Çevre İstanbul Kategorisi

Bu kategoriye tüm İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri katılabilecektir.

Konu seçimi İstanbul’un çevresel sorunları odaklı olmalıdır. Yapılan çalışmalar araştırma projeleri kapsamı dışında, sorunlara yeni yaklaşımlar veya yeni bir fikir şeklinde olmalıdır.

Müracaatlar 03 Ocak 2011 tarihinde başlayacak ve  18 Şubat 2011 Cuma günü 17:00’ e kadar yapılabilecektir.

Jürinin incelemesi sonucu ön elemeden geçen projelerden yarışma için sergilenecek olanlar, 26 Mart 2011’de   www.inepo.com adresinden duyurulacaktır.

Yarışma sergisi 09 – 10 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır.
Ödüller

Birinci (Altın Madalya) 750 TL.
İkinci ( Gümüş Madalya) 500 TL.
Üçüncü (Bronz Madalya) 250 TL.

Derece   alan   okula  ve   okul   müdürüne  sertifika   gönderilecektir.

Çalışmaları yönüyle orijinal olan projelere de “Jüri Özel Ödülleri”  ayrıca katılımcıların tamamına “Çevre Sertifikası” verilecektir.

Yarışmada altın madalya alan öğrenciler ( 13 yaş ve üzeri )  18 – 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında  yapılacak olan 19. INEPO Uluslararası Çevre Proje Yarışması’na katılmaya hak kazanacaklardır.

Jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre belirlenen proje  08 – 13 Mayıs 2011 tarihlerinde Los Angeles, California, ABD ‘de yapılacak olan Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı Intel-ISEF’e seçilecektir. Gidecek olan projelerin masrafları proje sahibine aittir.

Gelen aramalar: ilköğretim projeleri,fizik projeleri ilkokul,güvenli besin kaynakları,inepo çevre proje yarışması

BENZER HABERLER

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Liseler Arası Matematik Yarışması

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Lise...

Amacımız Bu yarışmada bilimsel bir aktivite çerçevesinde, okullar arası etkileşimi arttırmak ve öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amaçlanmaktadır. Yarışma Kapsamı Yarışmamız 03 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenecek olup, gün içerisinde yapılacak olan çeşitli yarışmalar sonrasında bireysel olarak birinci, ikinci,...

SEPTO 2014

SEPTO 2014

KATILIM ŞARTLARI 1- Yarışma, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yöneliktir. 2- Yarışmaya katılacak tüm çalışmalar Türk Milli Eğitimi’nin genel amaç ve ilkelerinin doğrultusunda olmalıdır. 3- Çalışmaların özgün olması şart olup tamamı ya da bir kısmı daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş, hiçbir yerde yayımlanmamış ya da uygulanmamış olmalıdır. Ulusal ya da...

6. INASPO Yarışması tamamlandı

6. INASPO Yarışması tamamlandı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen lise öğrencileri, Bahçeşehir Okyanus Kolejleri’nde düzenlenen “6. INASPO Proje Yarışması”nda kendi buluşlarını sergilediler. Eğitim, sosyal sorumluluk, öğrenci-aile ilişkileri, çevre ve yardımlaşma gibi bir çok konuda farklı projeler ve etkinlikler gerçekleştiren Okyanus Kolejleri, geleneksel hale gelen Türkiye Geneli Fen Bilimleri Proje Yarışması’nın (INASPO) bu yıl 6.’sını...

Engelsiz Fikirler Proje Yarışması

Engelsiz Fikirler Proje Yarışması

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “ENGELSİZ FİKİRLER” YARIŞMASI 2014 1.PROJENİN AMACI: Engelli insanların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak ürünlerin tasarlanarak bu insanların sosyal hayata katılımlarının arttırılması; ayrıca engelli insanlara yönelik toplumsal kabulün üst seviyelere çıkarılması için farkındalık yaratmak projenin amacıdır. 2.PROJENİN HEDEFLERİ: 1.Engelli öğrenciler ile diğer öğrencilerin empati kurabilmelerini sağlamak. 2.Kaynaştırma ortamlarında engelli öğrencilerin...

Çocuk Hakları Film Yarışması

Çocuk Hakları Film Yarışması

FİLM ŞARTNAMESİ Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin çocuk hakları konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 23-27 Mayıs 2014 tarihlerinde üçüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivaline “Çocuk Hakları” konulu filmlerinizi bekliyoruz. Katılım Koşulları:                                                                                                                Festivalin “Çocuk Yönetmenler” bölümüne 18 yaşından küçük yönetmenlerin her format, tür ve konudaki filmleri,...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapma kapalı.
projistor akıl karı yarışma tpab genetik-gunleri ICSG İSTANBUL 2014 Öğrenci Yurtları Sitesi YURTPARK.NET Siber Güvenlik Chem Show Eurasia çocuk-zirvesi Özel Ders yakın yaşam Bilişimci Martılar Su Haberleri