Facebook Twitter Linkedin
BİLİM ŞENLİĞİ
Ümraniye Belediyesi 11. Geleneksel Yarışmalar
 » 
18. GELENEKSEL MONAMİ PASTEL BOYA RESİM YARIŞMASI
a aa
 • FaceBook ta paylaş
 • 18. GELENEKSEL MONAMİ PASTEL BOYA RESİM YARIŞMASI
  18. GELENEKSEL MONAMİ PASTEL BOYA RESİM YARIŞMASI

  İlki, 1995-1996 Eğitim Öğretim Yılı’nda düzenlenen “ Çocuk ve Çevre ” konulu Monami Pastel Boya Resim Yarışması her yıl okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencileri resim yapmaya teşvik etmek ve bu becerilerini geliştirmek amacıyla Şark Gülü Kırtasiye firması tarafından düzenlenmektedir.

  2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda 17.si düzenlenen Monami Pastel Boya Resim Yarışması’na 2000’e yakın okuldan yaklaşık 106.000 adet eser gönderilmiştir.

  Resimler her yıl, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerden oluşan jüri ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda başarılı görülen eserler için 20 adet iPad, 200 adet bisiklet, 300 Pug Design Pack çanta, 6000 adet madalya ve daha pek çok hediyeler verilmektedir. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler başarı belgesi ile ödüllendirilmektedir.

  Yarışmanın Konusu : Çocuk ve Çevre

  Yarışmanın Amacı: Okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencilere resim yapmayı sevdirebilmek ve bu beceriyi geliştirmelerinde onları desteklemek, resim sanatının toplumun kültür ve sosyal birikimine katkıda bulunduğunu bir kez daha vurgulamaktır.

  Genel Katılım Şartları:
  1.Okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde öğrencilerin katılımına açık olan yarışma için resimler, tercihen pastel boya ile istenilen ebatta resim kağıdı ya da renkli kartonlara resmedilebilir.Eserin arka yüzüne;

  Katılımcının;
  Adı-Soyadı
  Yaşı
  Sınıfı
  İrtibat Telefonu
  Mail Adresi
  Okul Adı
  Okul Adresi

  Öğretmenin;
  Adı Soyadı
  İrtibat Telefonu
  Mail Adresi yazılı olmalıdır.

  Yeni mesleki faaliyetlerimizden sizleri haberdar edebilmemiz için Değerli Öğretmenlerimizden mail adreslerini önemle rica ederiz.
  •Eserler hasar görmeyecek şekilde paketlenip aşağıdaki adrese posta veya kargo yolu ile gönderilecek ya da elden teslim edilecektir. Gönderiden kaynaklanan hasar, kaybolma, gecikme gibi olumsuz doğabilecek sonuçlardan Şark Gülü Kırtasiye sorumluluk taşımamaktadır.

  Adres: Atatürk Sanayi Bölgesi
  Hacı Bektaş Veli Caddesi
  İltaş Binası Ömerli Köyü PK 34555
  Hadımköy / İstanbul

  Yarışma Takvimi:
  Başlangıç: 01 Ekim 2012
  Son Katılım: 1 aralık 2013

  Ödüller : Resim yarışmasına katılan tüm katılımcılara ismine özel Monami Başarı Belgesi, ilk 20’ye giren başarılı esere 20 iPad, diğer dereceler için ise 200 adet bisiklet, 300 Pug Design Pack çanta, 6000 adet madalya gönderilmektedir.

  Eserlerin İade Şartları: Yarışmaya gönderilen resimler için katılımcılardan farklı bir talep gelmediği takdirde iade yapılamamaktadır. Resmin iadesi isteniyorsa, mutlaka resmin arka yüzünde not olarak belirtilmesi gerekmektedir.

  Resim Yarışması Sonuçları: 18’inci Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması okullardan gelecek yoğunluğa göre Nisan- Mayıs ayları arasında sonuçlanacak ve bütün hediyeler okullara gönderilecektir.

  Gelen aramalar: monami,2013 monami pastel boya yarışması sonuçları,monami resim yarışması kazananlar2014,monami pastel boya yarışması 2014,monami ekim 2014 yarışma,monami çocuk ve çevre yarışması 1 aralık,monami 2014 yarisma tarihi,2014 Türkiye resim yarışması monami

  BENZER HABERLER

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması

  “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle ...

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” Konulu Resim Yarışması Şartnamesi Konu Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için temiz enerji bilinci yerleştirilerek, enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve...

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması

  11. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi ...

  XI.Uluslararası  Bilim Temelleri  Bilgi  Yarışması GENEL KURALLARI TÜRKİYE 2014-2015  eğitim öğretim yılı   1.Genel Bilgiler: 1.1.  XI. Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasının kurucusu Otonom Kurumu « Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi » ’dir / Rusya Federasyonu, Ekaterinburg /. 1.2. «Uluslararası  Bilim Temelleri Bilgi Yarışması»  eğitim projesinin,  yazılımın ve tüm yarışma...

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI

  “ŞARKI SÖYLESE ÇOCUKLAR”, 2014 ÇOCUK ŞARKILARI SÖYLEME YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ   Tanım Bu yarışma, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı İzmir Şubesi tarafından düzenlenmekte olup, 2- 6. sınıf öğrencilerini kapsamına alan bir “Çocuk Şarkıları Seslendirme Yarışması”dır. Amaç Bu yarışma ile çocukların müziğe ilgisini artırmak ve onları çocuk şarkıları repertuarı ile tanıştırmak,...

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

  ADI: TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması KONUSU: Hayalimdeki Araba Resim Yarışması TÜRÜ: Resim Yarışması AMACI: Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları keşfetmek HEDEF KİTLE: İlkokul ve Ortaokul (8 yaş altı, 8-11 ve 12-15 yaş gruplarındaki öğrenciler) ZAMANI: 15 Kasım 2014 Başlangıç / 13 Şubat 2015 Bitiş KATILIM KOŞULLARI: •...

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Arıyor

  Okyanus Koleji Genç Araştırmacılarını Ar...

  “Dünya’da oksijen olmasa ne olurdu?”, “Yüzyıllar önce Dünya var mıydı?”, “Dünyada hangi canlı türleri yaşıyordu?”, “Acaba Dünyamızdan başka diğer gezegenlerde de hayat var mıdır?”, “Uzay araçları nasıl çalışır?” gibi sorulara cevap arayacak olan Okyanus Koleji Ortaokul öğrencileri araştırmaları ile ‘Bilim İnsanı’ olma yolunda ilk adımı atacaklar. ‘Keşfetmek En Büyük Mutluluktur’...

  YORUMLAR
  Bu Habere 13 Yorum Yapılmıştır.
  • baba
   09 Aralık 2013 13:15

   niye kanajdsknshsşklsabsaklasnbvmasknm çipler

  • bez gül
   18 Aralık 2013 18:19

   nıya sonuclar yok offfffff ooooooofffffff delı gıbı yanyom ooooofffffffff oofffffff amanolor

  • dost
   02 Ocak 2014 18:27

   ne zaman açıklacak yazıyomuki ama çok iyi yarişma

   • BilimSenligi.Com
    03 Ocak 2014 15:49

    Resim Yarışması Sonuçları: 18’inci Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması okullardan gelecek yoğunluğa göre Nisan- Mayıs ayları arasında sonuçlanacak ve bütün hediyeler okullara gönderilecektir.

    Saygılarımızla

  • ebebekanne
   30 Ocak 2014 19:36

   oleyyyyyyyyy sonuclar için beklecez bn kazancam!

  • meltem
   03 Nisan 2014 21:07

   kızım katılmıştı sonuçları merak ediyoruz inci kaya izmirden

  • Erva ERTÜRK
   03 Mayıs 2014 14:06

   ya acaba ne zaman açıklanacak yaklaşık 1 senedir bekliyorum bunu. başarı belgeleri verildi ama ne bi madalya ne çanta ne bisiklet nede ipad var.lütfen bir an önce çıksın şu sonuçlar.

  • Erva ERTÜRK
   03 Mayıs 2014 14:08

   aaa yukarda yazıyomuş pardon :)

  • Erva ERTÜRK
   03 Mayıs 2014 14:13

   bişeycik daha sölicem.yaa ben böyle yarışmalara 4-5 yaşlarından beri katılıyorum.ayıptır sölemesi resimde baya iyiyim.yani ben değil dışardakiler öyle diyorlar :) ama haksızlıklar yüzünden bir türlü 1. olamadım yada işte ilk 20’ye giremedim.yaa lütfen bu sefer iyi bi sonuç alayım yaa.lütfen yaa.beğenin resmimi yaaa.oh sonunda bitti :)

  • Erva ERTÜRK
   03 Mayıs 2014 14:15

   ha bişey daha söliyim şimdi 12 yaşındayım :)

  • Aylin Bozdogan ve Sera Bozdogan
   07 Mayıs 2014 18:41

   2014 Monami Resim Yarışması nı düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.

  • nazlı
   05 Haziran 2014 19:01

   ben 2014 MONAMİ resim yarışmasından madalya kazandım ama hep 18 geleneksel MONAMİ resim yarışmasın 2014 ‘mu acaba lütfen cevabını yazın hergün giriyecem

  • sanane
   20 Ekim 2014 20:42

   Neden sonuçlar yok öznur Kahya 1. Olursa çok mutlu oluruz

  girişimcilik zirvesi gelişen teknoloji günleri bilişim kongre yakın yaşam